Gadżety

Ładowanie raz na 2 miesiące - nowy smartwatch sportowy Garmina

przeczytasz w 1 min.

Sportowy smartwatch, który wystarczy ładować raz na dwa miesiące? Tak, to możliwe. Na rynku debiutuje Garmin Enduro, który zdecydowanie może być nazywany długodystansowcem.

Absurdalnie krótkie czasy działania to jedna z największych bolączek smartwatchów. Choć są i tacy, którym nie przeszkadzają, przyzwyczajeni do klasycznych zegarków użytkownicy mają powody, by narzekać. Być może uda się je uciąć modelowi Garmin Enduro – to sportowy zegarek z gatunku „inteligentnych”, który obok bardzo szerokiej funkcjonalności cechować ma się również wyjątkowo długim czasem pracy między ładowaniami. 

Garmin Enduro smartwatch

Garmin Enduro wytrzymuje długo. Nawet bardzo

Nawet 65 dni może działać Garmin Enduro w trybie smartwatcha. Jak to możliwe? Sekret tkwi w zaawansowanej technologii zarządzania energią oraz – przede wszystkim – w soczewce Power Glass, dzięki której zegarek pozyskuje dodatkową energię z promieni słonecznych. Wprawdzie po włączeniu GPS-a czas ten skraca się do nieco ponad 3 dni (90 godzin), ale to wciąż świetny wynik. Mało tego, w trybie oszczędnym zegarek nie odmówi współpracy przez okrągły rok. 

Tworząc Enduro inżynierowie Garmina mieli w głowie przede wszystkim miłośników sportów wyczynowych, którzy oczekują pełnej niezawodności, a przy tym konkretnej funkcjonalności. Stąd między innymi funkcje takie jak pułap tlenowy (dostosowany do biegów trailowych), bieżący informator o podbiegach, licznik czasu odpoczynku czy informator o górskich trasach kolarskich, jak również pomiar tętna i szacowanie aklimatyzacji wysokościowej.

Zegarek ma wbudowany moduł GPS, 3-osiowy kompas elektroniczny, wysokościomierz i barometr. Oprócz aktywności Garmin Enduro monitoruje również sen i pomaga w szacowaniu rezerw energii. Na co dzień doceni się także lekki i miękki (a przy tym wytrzymały) pasek. Równocześnie jest to pełnoprawny smartwatch, oferujący powiadomienia z telefonu, podstawowe aplikacje i płatności zbliżeniowe Garmin Pay

Ile kosztuje Garmin Enduro?

Wszystko ładnie, ale wiedz, że to zdecydowanie nie są tanie rzeczy. Garmin Enduro kosztuje od 799,99 do 899,99… euro

Źródło: Garmin, informacja własna

Czytaj dalej o zegarkach sportowych:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  angelboy
  0
  lubie takie naginanie faktów :D w cale nie wytrzyma ani 65 dni ani roku bo i tak będzie doładowywany :P przynajmniej tak wynika z tekstu :)
  • avatar
   Kapitan Nocz
   0
   obecnie produkt raczej bardzo niszowy, zrobili by programy typu czas leżenia na kanapie przed telewizorem, ilość kliknięć na pilocie, lajkowanie interwałowe na fejsbuku, bezustanne patrzenie w komórkę, czas siedenia na kiblu... To był by ówczesnych czasów.
   • avatar
    Veritatis
    0
    800 juro ha ha ha
    • avatar
     pawluto
     0
     Gruby kloc - nie dla mnie.
     • avatar
      AmonSeet
      0
      90h w GPS'sie ? a z jakim trybem zapisu i odświeżania pozycji?
      Solar zadziała jak tarcza na słońcu, a co jak pod ubraniem to ile wytrzyma?
      • avatar
       kokosnh
       0
       garmin instinct w spec ma 14 dni, a dział 28 dni.
       Jak dla mnie zawsze plus, zegarki co trzeba ładować codziennie, lub co kilka dni to zło.