Akcesoria mobilne

Google Cardboard zaskakująco popularne - gogle znalazły już 5 milionów nabywców

przeczytasz w 1 min.

Google Cardboard zaprezentowane zostały w połowie zeszłego roku. Kartonowe gogle szybko zyskują duże grono sympatyków.

Google Cardboard

Rzeczywistością rozszerzoną już od dłuższego czasu interesuje się wielu producentów, zalicza się do nich również Google. Wydawało się, że inicjatywa Google Cardboard skazana jest na porażkę, ale już teraz widać, że nie może być o niej mowy.

Google Cardboard znacząco odbiegają od konkurentów. Dla jednych jest to możliwość zapoznania się z rzeczywistością rozszerzoną bez dużych wydatków (około 20 dolarów), ponieważ wystarczy smartfon (Android 4.1, iOS 8.0 lub nowszy) i zestaw niedrogich przedmiotów w większości codziennego użytku. Dla drugich, być może nieco złośliwych, to natomiast zestaw zakrawający o tandetę.

Niezależnie od tego, które opnie podzielacie, Google Cardboard już teraz zapisać można na konto sukcesów Goolge. Ujawniono bowiem, że zestawy Google Cardboard trafiły już do ponad 5 milionów użytkowników. Po mniej więcej półtorej roku od premiery jest to wynik bez wątpienia warty odnotowania.

Google Cardboard sprzedaż

Jednocześnie Google pochwaliło się, że użytkownicy Google Cardboard pobrali ponad 25 milionów aplikacji dedykowanych goglom. Za ich pośrednictwem obejrzano też 350 tysięcy godzin materiałów na YouTube.

Źródło: hexus, cnet

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  felislynx.silae
  3
  Kupiłem cardboard'a z ciekawości, potem kupiłem wersję plastikową (lepsze soczewki ma przy okazji). Wrażenia na Nexusie 5 świetne a na Nexusie 6 po prostu rewelacyjne. Grałem w kilka gier (w tym outlast!) przy pomocy apki TrinusVR i jest to naprawdę przyjemne. Nie wymaga to od peceta żadnej dodatkowej mocy obliczeniowej. Jako developer miałem również szansę pracować z Oculus DK2 i powiem wam, że oculus w wersji dk2 jest dużo gorszy od cardboard'a. Tak czy siak ostatecznie przekonam się w czerwcu na wersji konsumenckiej jakie są wrażenia w porównaniu z cardboard. Mimo wszystko, każdemu polecam kupić wersję kartonową za te 20 złotych na allegro, pobrać testową wersję TrinusVR i pograć w tego outlasta albo dying light. Myślę, że będziecie myśleli albo o wersji plastikowej z allegro/saturna/media markt albo o zakupie Homido/VROne :D
  • avatar
   Artik
   -8
   Niedługo gó...no zapakowane w ładny papierek z odpowiednią ceną zdobędzie równie wielka popularność.
   • avatar
    krystianbog
    0
    Nie licząc egzemplarzy, które ludzie wykonali samodzielnie.
    • avatar
     welll1
     0
     Od niedawna jest Cardboard 2 który ma już fizyczny klik, a nie magnetyczny problematyczny.
     Doskonały, tani wstęp do wirtualnej rzeczywistości.
     Roller Coaster VR lub VR Jurassic wystarczy wpisać w obu mobilnych sklepach, żeby poczuć coś z pozoru nieosiągalnego :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Artik, nie chcesz nie kupuj. Po co teksty pełne jadu.