Gry PlayStation 5

Denuvo będzie zabezpieczać również gry na PlayStation 5

przeczytasz w 1 min.

Temat zabezpieczeń antypirackich Denuvo nie jest nowy. Istota zmiana to fakt, że od dziś będzie mówiło się o nich nie tylko w kontekście gier komputerowych.

Denuvo na PlayStation 5

Trudno znaleźć inne zabezpieczenia antypirackie, o których na przestrzeni ostatnich lat mówiono by tak dużo. Niektórzy mogą stwierdzić, że nie zawsze były i są to dyskusje z pozytywnym wydźwiękiem. Nie zmienia to jednak tego, że Denuvo dołączyło do programu PlayStation 5 Tools and Middleware. Tym samym zainteresowani programiści tworzący gry na konsolę PlayStation 5 mogą zastosować w nich omawiane zabezpieczenia.

„Oszukiwanie psuje zabawę uczciwym graczom. Może to prowadzić do niższego zaangażowania graczy i ich ruchu w grach, a także zmniejszenia przychodów wydawców. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy pomóc najbardziej utalentowanym programistom na świecie w zapewnieniu graczom bogatych doświadczeń na Playstation 5.” - Reinhard Blaukovitsch, dyrektor zarządzający Denuvo

Denuvo

Po co PlayStation 5 zabezpieczenia Denuvo?

W przypadku PC stosowanie Denuvo ma zapobiegać przede wszystkim piractwu (szacuje się, że około 70% przychodów z gier uzyskiwanych jest w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery). Tutaj idea jest nieco inna, ponieważ na pierwszym miejscu stawiana jest walka z cheaterami oraz hakerami.

Czy zastosowanie Denuvo nie odbije się na wydajności? To wątek bardzo często pojawiający się w kontekście PC. Padają zapewnienia, co oczywiście nie dziwi, że posiadacze PlayStation 5 nie mają się czego obawiać. Co więcej, twórcy Denuvo dodają, iż ich rozwiązanie znalazło się już w kilku wydanych grach na tę konsolę. Których? Tego nie wyjawiono.

Źródło: irdeto

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Dyski SSD na konsolach zjedzone w 2 lata?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   60 fps w 4K wraz z Denuvo... chyba przy czarnym ekranie XD
   • avatar
    PerfectDAY
    1
    Jeśli nie wpłynie to na wydajność to czemu nie. Cheaterów na konsolach też nie brakuje.
    • avatar
     kitamo
     1
     Napiszcie ten artykuł porzadnie bo jak widac chodzi Wam tylko o kontrowersje i ilosc klepanych komentarzy a patrzac po tym co ludzie pisza to nikt nie wie o co chodzi.

     Chodzi o Denuvo Antycheat a nie o zabezpieczenia antypirackie.
     Sony po prostu podpisalo umowe z Denuvo na wykorzystanie ich oprogramowania i beda korzystac z antycheat i jest to produkt ktory powstal pod szyldem Denuvo dopiero w zeszlym roku i jego dzialanie opiera sie na czyms zupelnie innym.
     • avatar
      dariuszd1
      -1
      Cóż,,, Sony znowu w przyszłych wersjach Firmware będzie musiało zwiększyć maxymalne obroty wentylatora...:)
      Lewitująca konsola w przyszłości...? Ta opcja staje się z każdym dniem coraz bardziej prawdopodobna..:)))
      • avatar
       fonzie
       0
       Ciekawe kiedy ktoś się wkurzy i przez denuvo zrobi CFW dla ps5...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        że co? denuvo na konsoli która i tak ma swoje zabezpieczenia? ja od dawna sprawdzam wydane tytuły czy mają to dziadowskie denvo, i ich po prostu nie kupuję. no chyba że się przypadkiem dowiem że po którejś aktualizacji zdejmą tego gniota.