Pojazdy

Honda stawia na elektryczne motocykle

przeczytasz w 1 min.

Honda znajduje się wśród producentów, którzy najintensywniej działają nad elektryfikacją swojego katalogu samochodów. Elektryczne auta nie wieńczą jednak starań Japończyków – wraz z nimi na drogi mają wyjechać elektryczne motocykle. Cały projekt jest wyjątkowo ambitny.

Honda ma ambitny plan: 10 elektrycznych motocykli do 2025 roku

Do 2025 roku pozostało niewiele czasu. Mimo to Honda zapewnia, że przed upływem tego terminu wprowadzi na rynek nie mniej niż 10 elektrycznych motocykli i skuterów. Większość z nich będzie kierowana do „niedzielnych” kierowców, ale znajdą się też konkretniejsze modele. Warto przy okazji dodać, że priorytetowo potraktowane mają zostać dwa rynki: azjatycki i – co nas interesuje najbardziej – europejski. 

Honda motocykle 2025
Honda zamierza powoli odsłaniać kolejne elektryczne motocykle – aż do 2025 roku.

Na nową linię pojazdów na pewno złożą się: skutery kierowane do kurierów, motocykle o typowo sportowej charakterystyce, modele turystyczne na weekendowe przejażdżki, jak również młodzieżowe jednoślady. 

Japończycy nie wycofują się z modeli spalinowych

Premiera tak dużej liczby elektrycznych motocykli nie oznacza jednak, że Honda odwraca się od jednośladów z napędem spalinowym. Zapowiada jednak, że najnowsze modele będą bardziej przyjazne środowisku. Ogólnie rzecz biorąc założenia są takie, by motocykle elektryczne stanowiły około 15% wszystkich sprzedawanych egzemplarzy do roku 2030. 

Źródło: Honda, Engadget

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lkozierowski
  -3
  Raczej pierdziawki, a nie motocykle
  • avatar
   chemicalwizzard
   0
   https://luxe.digital/lifestyle/cars/best-electric-motorcycles/#Energica-EGO