Monitory

iiyamaProLite L5560S i T6560MTS: wielkoformatowe ekrany do różnych zastosowań

przeczytasz w 1 min.

Oferta firmy iiyama poszerzyła się o trzy nowe ekrany wielkoformatowe LCD. Modele o przekątnej 42”, 55” i 65”, jakie właśnie znalazły się w ofercie, wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD i zostały stworzone przy wykorzystaniu technologii MVA, która zapewnić powinna szerokie kąty widzenia, wysoką jakość i odpowiednie odwzorowanie kolorów.

Ekrany te wyposażone zostały także w czujnik oświetlenia, dzięki którym jasność obrazu ma być automatycznie dostosowywana do panujących warunków. Co ważne, mogą być używane zarówno w trybie portretowym, jak i krajobrazowym. Zastosowane zostały także technologie pip i pbp (Picture-in-picture i Picture-by-picture), które pozwalają na oglądanie materiałów z dwóch źródeł w tym samym czasie. Jeśli zaś chodzi o dostępne wejścia i wyjścia, ekrany wyposażone zostały między innymi w HDMI, Video, S-Video, RCA, USB, RS-232C.

Ekran iiyama ProLire L5560S

Menu ekranowym sterować możemy natomiast na dwa sposoby, albo za pomocą przycisków znajdujących się po bokach urządzeń, albo za pomocą pilota. Warto zauważyć, że w standardowym wyposażeniu znajduje się także rysik. Firma iiyama zdecydowała się na dwie opcje każdej z wersji wielkościowej ekranów – i tak, zarówno 42”, 55”, jak i 65” dostępne są z lub bez technologii Multi-touch.

„Ekrany wielkoformatowe iiyama to idealne rozwiązanie do sal konferencyjnych i wystawowych, punktów sprzedaży oraz budynków użyteczności publicznej.” powiedział Mariusz Kuczyński, Dyrektor Generalny iiyama Polska. „Wprowadzenie tego typu sprzętu poszerza naszą ofertę rynkową. To interesujący segment, jesteśmy przekonani, że  znajdziemy w nim swoje miejsce.”

Ekran iiyama ProLite T6560MTS

Produkty dostępne są już w wybranych sklepach, a ceny poszczególnych modeli prezentują się następująco: 4200 zł za 42”, 10800 zł za 55” oraz 21500 zł za 65”.
 

Więcej o iiyama:

Źródło: iiyama

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    wildthink
    0
    Mam nadzieję, że za tą cenę parametry wyświetlanego obrazu są rewelacyjne, bo jeżeli nie, to konkurencja ze strony TV jest ogromna. Pomijając multi touch, mogą okazać się bardziej wszechstronne. Ale są miejsca, gdzie jest zapotrzebowanie tylko na monitor, a nie tv (sam w pracy posiadam ścianę złożoną z 9 monitorów 42" i tv na pewno nie jest potrzebne (w opinii szefa ;-)