Oprogramowanie

Internet Explorer budzi coraz większe obawy

przeczytasz w 1 min.

Czarne chmury zebrały się nad oprogramowaniem Microsoft. Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Firma Sophos, specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, zdecydowała się na wystosowanie komentarza po tym jak agencje rządowe Niemiec, a teraz także Francji przestrzegają internautów przed korzystaniem z przeglądarki Internet Explorer do czasu wydania przez Microsoft łaty rozwiązującej problem.

- Wygląda na to, że rządy w Europie zaczynają doradzać społeczeństwu i instytucjom, aby zaprzestali używania najbardziej popularnej przeglądarki dopóki Microsoft nie upora się z naprawą krytycznej luki. Jednak nagłe odsunięcie się od Internet Explorera nie w każdym przypadku jest dobrym pomysłem. Niektórzy internauci mogą mieć problemy z dostosowaniem się do nowego interfejsu w alternatywnej przeglądarce, a pewne aplikacje webowe nie będą działały wcale pod kontrolą innej przeglądarki.

- Zmiana przeglądarki ma sens tylko, gdy naprawdę wiesz, jak z niej korzystać. Na myśl nasuwa się przysłowie "lepsze zło znane niż nieznane", dodał przedstawiciel Sophos.

W związku z problemami Internet Explorer większą uwagę mogą przykuwać takie przeglądarki jak Chrome, Firefox, Opera czy Safari. Czy byłbyś/byłabyś w stanie całkowicie obyć się bez przeglądarki Microsoft?

Źródło: Sophos


   

Zagłosuj w drugim etapie Plebiscytu Produkt Roku 2010 i wygraj wyprawę w dowolne miejsce Świata!

Głosuj na Produkt Roku 2010!


Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vassago
  0
  Bez przeglądarki Microsoft radzę sobie od kilku lat i jakoś żyję:) A z "innej beczki" to nie mogę się nadziwić jak taki gigant jak MS wiedząc o problemie tyle czasu nie wydał jeszcze łaty.
  • avatar
   Loofah
   0
   To pytanie na końcu jest aż śmieszne... nie używam IE od jakiś 4-5 lat, jedyne do czego go użyje raz na rok to danie sobie krótkiej nadziei że to nie internet nie działa tylko przeglądarka - odpalam IE i od razu zamykam bo dostaje 100 komunikatów o bezpieczeństwie, połaczeniu i że jest do dupy i takie tam i wtedy uświadamiam sobie że przeglądarka raczej nie ejst winna braku neta. Ale bez tej krótkiej nadziei, potem ogromnego wkurzenia i zirytowania byłbym jakoś w stanie zyć. Nie znam strony która by działała źle na FF. Tak czy siak IE 8 złe nie jest, ale nadal do kazdej innej przegladarki daleko, ale blizej niz przy IE 7.
   • avatar
    TheSpeed
    0
    Internet Explorera używam tylko do jednej rzeczy... do ściągnięcia Firefoxa zaraz po formacie xD
    • avatar
     Warmonger
     0
     Marny to news, co bardziej świadomi użytkownicy wiedzą już od lat, że IE nie nadaje się do niczego. Mam nadzieję, że te wiadomości uświadomią również pozostałą część społeczeństwa ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      znów za chwilę się pewnie pojawią komenty wyższości tej przeglądarki nad inną :P (oby nie z łaciną jak ostatnio przy FF :P)
      tutaj większość użytkowników ewentualne zagrożenia rozpozna, a która lepsza gorsza nie ma znaczenia, ważniejsze jest która komu bardziej pasuje
      • avatar
       mgkiler
       0
       Komentarze dowodza tylko tego co mowilem kiedys. Ze dane statystyczne mozna sobie o dupe potluc.

       Od lat prawie kazdy moj kumpel nie uzywa IE. A statystyki mowia ze 60-70% to IE. ale bzddura.

       30% moich znajomych uzywa Linuxa. A statystyki w necie mowia ze 1% :)

       Jakby statystyki mowily prawde to inne byly by komentarze pod tym newsem, a kazdy pisze ze od lat nie uzywa IE.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Jednak nagłe odsunięcie się od Internet Explorera nie w każdym przypadku jest dobrym pomysłem. Niektórzy internauci mogą mieć problemy z dostosowaniem się do nowego interfejsu w alternatywnej przeglądarce, a pewne aplikacje webowe nie będą działały wcale pod kontrolą innej przeglądarki."

        Większego debilizmu już dawno nie czytałem.
        • avatar
         kurzi5
         0
         kiedy rząd zabroni korzystać z windowsa?