Mobile

Jak szybka jest łączność 5G w Twojej okolicy? Pochwal się!

Tomasz Duda | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Czy masz już 5G w Twojej okolicy? Jeśli tak, to pochwal się jaką szybkość osiągasz. Podaj link do screenshota, albo wpisz prędkość transmisji 5G w komentarzu.

Jak szybko działa 5G w Twojej okolicy?

Zastanawia mnie ilu z Was ma już dobry smartfon z 5G i uruchomioną tego typu transmisję w okolicy. Plus uruchomił oficjalnie 5G, kolejni producenci prześcigają się w zapowiedziach telefonów z 5G, a wokół całego tematu jest szum związany z niezrozumieniem czym jest 5G i czy powinniśmy się go bać.

Jeśli ktoś z Was ma na przykład Samsunga Galaxy S20 Ultra lub inny smartfon z 5G i chciałby się pochwalić jak szybko działa ta sieć, to kliknijcie poniższy Speedtest benchmark.pl i pochwalcie się rezultatem. Test działa na mobilnej przeglądarce internetowej, więc nie trzeba niczego instalować.

Podajcie szybkość transferu i przybliżoną lokalizację testu (nazwa miejscowości lub odległość od tej miejscowości). Oczywiście bez konkretnych adresów. Możecie też wkleić 

Sprawdź szybkość 5G na telefonie - speedtest

speedtest - jak szybki jest mój internet
Kliknij obrazek na smartfonie z 5G, by sprawdzić jak szybki jest Internet w Twojej okolicy

Razem możemy stworzyć obraz tego, jak aktualnie wygląda jakosć i szybkość 5G w Polsce. Wrzucajcie wyniki, komentujcie, dzielcie się opiniami na ten temat. Zobaczymy czy te 5G jest coś warte.

Zobacz również:

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  matikiller
  Artykuł totalnie bezsensowny. Mało kto ma telefon z antenami 5G, a jeszcze mniej z tych osób mieszka w okolicy nadajnika.
  Stanowczo w ankiecie brakuje odpowiedzi "Nie korzystam z 5G", bo w ten sposób ludzie będzie zaznaczali byle jaką opcję, żeby zobaczyć wyniki, które i tak będą pozbawione wiarygodności.
  30
 • avatar
  kkastr
  W sumie to z powyższego artykułu nie dowiedziałem się absolutnie niczego. Żeby choć był podany jeden przykładowy wynik... Niestety jest tylko ankieta, na której nie ma opcji podglądu. Więc żeby cokolwiek zobaczyć muszę sfałszować jej wyniki, bo nie mam 5G w telefonie...
  14
 • avatar
  chemix
  5G zostało stworzone by Nam reklamy się szybciej wczytywały . Niedawno statyczne teraz już filmowe . Internet zawalony tym tematem . Mam chrome w telefonie i aż się prosi o Adblock .
  6
 • avatar
  bullseye
  Powiecie mi co do szybkości ma pobieranie jednego pliku ? Zróbcie test jak wygląda prędkość i czas odpowiedzi gdy pobieram dwa duże pliki i chcę dodatkowo korzystać z internetu udostępnionego przez WiFi na Laptopie.
  Obecnie przy 4G, komfort jest tylko wtedy gdy sami używamy internetu, i tak na prawdę w takim wypadku nic szybszego nie trzeba już.
  A gdy mamy kartę 4G w routerze to przestaje być szybki, a zaczyna uciążliwy.
  5
 • avatar
  myszka91
  To jakiś wałek, u mnie już w tamtym roku mój operator internetowe bez 5G, a światłowodem oferuje 1000 Mb/s
  2
 • avatar
  michael85
  Orange 4G - 163 Mb/s - download.
  2
 • avatar
  kitamo
  5G powoduje lewactwo i to glowny powod powstania 5G :D

  Kto dzisiaj jest w stanie przetestowac 5G? posidacz telefonu za 5kafli i do tego mieszkaniec okolicy ktora ma szczescie miec jeszcze dzialajace nadajniki 5G
 • avatar
  Ciekawski_
  U mnie nie ma 5G i bardzo się z tego cieszę.
 • avatar
  Konto usunięte
  jak 5G pojawi się w mojej okolicy, to przemalowuję ściany w pokoju farbą przewodzącą do ekranowania EM.
  nie wiem czy wiecie, ale tuż przed wprowadzeniem 5G, podwyższono normy emisyjne EM całe 100 razy. nieźle? ponadto antena ma już dopuszczone aż 10W mocy maksymalnej emitowanej (mocy która faktycznie wychodzi z anteny). tyle to mają radary wojskowe, i w pobliżu takiego radaru świetlówki same się świecą. fajnie nie?

  świat za sprawą rządzących schodzi na psy tylko dlatego, aby telekomom wypchać portfele bo światłowodów kłaść im się nie chce. o zakłóceniach dla Wifi i BluTooth, oraz dla rozruszników serca tylko tu wspominam, bo żadnych certów zgodności elektromagnetycznej dla 5G w odniesieniu do rozróżników nie widziałem. pogadajcie z kardiologami to sami się przekonacie.
 • avatar
  sn00p
  W mojej okolicy niema zachorowań na koronę więc 5G tu jeszcze nie działają :)
  -1
 • avatar
  Wulfen4
  5g powstało po to by stworzyć koronawirusa!
  -9
 • avatar
  Erikson83
  Jak szybko wypali wam mózgi i zdechniecie ? Zrób test swoim szajsofonem za 5 tyś....
  -28
 • avatar
  SuperTurboUser
  Jeszcze nie korzystam z 5G, za to korzystam z LTE. :P Zacznę korzystać z 5G, gdy:

  1. BTS w pobliżu zostanie doposażony w 5G.
  2. W sprzedaży będzie mobilny router 5G, z którego będę mógł korzystać w mieszkaniu i poza nim.