Smartfony

Jak wypada wytrzymałość Galaxy S20 Ultra, czyli smartfona za niemal 6000 złotych

z dnia 2020-03-09
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Galaxy S20 Ultra to obecnie jeden z najdroższych smartfonów dostępnych w sprzedaży. Jego specyfikacja jest imponująca, ale zapewne niektórzy będą zastanawiać się, co z wytrzymałością? Wygląda na to, że jest dobrze.

Test wytrzymałości Galaxy S20 Ultra napawa optymizmem

Wzorem większości obecnych smartfonów flagowych, Galaxy S20 Ultra został wykonany ze szkła (Gorilla Glass 6 na przednim i tylnym panelu) oraz metalu (ramka), a także zabezpieczony przed szkodliwym działaniem wody i kurzu (certyfikat IP68). Tyle w teorii, a jak smartfon wypada w praktyce?

Również Galaxy S20 Ultra pojawił się na popularnym kanale JerryRigEverything, którego twórca znany jest z bardzo brutalnego podejścia do smartfonów. Okazuje się, że kosztujące niemal 6000 złotych urządzenie wypada bardzo solidnie. Między innymi w teście wedle skali twardości Mohsa (w przeciwieństwie do Motorola Razr czy Galaxy Z Flip), ale też na przykład przy próbach wyginania. A jak wiemy z przeszłości bywa z tym różnie nawet w najdroższych propozycjach.

Drop test Galaxy S20 Ultra vs iPhone 11 Pro Max

Znany sobie test wykonała również redakcja PhoneBuff, ktora często sprawdza smartfony pod kątem tego, jak znoszą upadki. Tutaj do Galaxy S20 Ultra porównany został iPhone 11 Pro Max. W obydwu przypadkach producenci postawili na szkło, a to jak wiadomo upadki znosi dość kiepsko. Który z wymienionych modeli okazał się, dosłownie i w przenośni, twardszy?

Coś Was zaskoczyło? Jeśli jesteście zainteresowani wnętrzem smartfona to informacji na jego temat szukajcie w naszym artykule, w którym odpowiadamy na pytanie czy warto kupić Galaxy S20 Ultra?

Źródło: JerryRigEverything, PhoneBuff

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jeśli mówimy o prawdziwej odporności telefonu to w grę wchodzą tylko modele ze standardem militarnym (np. LG). Wtedy telefon odporny jest na wiele innych czynników, np. na niską temperaturę (zima).
  Zaloguj się
 • avatar
  Czy mozna prosic tyle samo info co o ultra tylko ze o normlanych rozmiarow S20'stkach?
  Zaloguj się
 • avatar
  Xiaomi lepsze ;P
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  jaki jest sens kupowania smartfona za 6000 zł ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie widzę sensu kupowania jakiegokolwiek telefonu za taką kwotę. Ale fakt faktem jeżeli telefon za taką kwotę nie wytrzymuje upadku to jest to żenada. Przy takiej kwocie to żadna łaska że telefon z tyłu i przodu będzie cały.