• benchmark.pl
 • Gry
 • Jak nie Wiedźmin 4, to może inne RPG od reżysera Wiedźmina 3?
Gry

Jak nie Wiedźmin 4, to może inne RPG od reżysera Wiedźmina 3?

przeczytasz w 2 min.

Konrad Tomaszkiewicz przepracował w CD Projekt RED kilkanaście lat. Po ostatnim rozstaniu długo nie próżnował, bo już rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze.

Rebel Wolves, nowe studio Konrada Tomaszkiewicza

Drogi Konrada Tomaszkiewicza i CD Projekt RED rozeszły się w maju zeszłego roku. Atmosfera wokół tego wydarzenia nie była najlepsza, co nie zmienia jednak tego, że mówimy o osobie, która przyłożyła się do rozwoju serii Wiedźmin, zwłaszcza do jej ostatniej części.

Teraz Konrad Tomaszkiewicz pokieruje nowym studiem Rebel Wolves. Nie powinno brakować w nim talentu i umiejętności, niemal cały zespół ma wieloletnie doświadczenie w branży i pracę przy Cyberpunk 2077, Shadow Warrior 2 czy wspomnianym Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tak, przynajmniej póki co to mocno rodzimy team. Aktualnie liczy kilkanaście osób, które mają stanowić rdzeń Rebel Wolves, ale plany zakładają, że w ciągu najbliższych kilku lat studio będzie zatrudniać ponad 80 osób.

„Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć, ale pozostajemy też dalej głodni. Chcemy eksperymentować, przesuwać granice, odkrywać nowe sposoby na opowiadanie historii w grach wideo. Czuliśmy, że założenie nowej firmy da nam swobodę podejmowania niezbędnego ryzyka, aby spełnić nasze ambicje.”

Jakimi grami zajmie się Rebel Wolves?

Pierwszym projektem Rebel Wolves będzie gra RPG na PC i konsole nowej generacji. Od razu zaznaczono, że mowa o projekcie AAA, który docelowo ma dać początek serii. Wedle zapowiedzi można spodziewać się dużego nacisku na fabułę i klimatów dark fantasy. Gra będzie wykorzystywała silnik Unreal Engine 5.

Więcej informacji na jej temat poznamy w późniejszym czasie, jak na początek i tak ujawniono całkiem sporo. Tym bardziej, że jednocześnie pokazano grafikę koncepcyjną, która sugeruje, że to nie ludzie powinni odegrać tu główne role. Tom Henderson wspomniał o rejestracji znaku towarowego Dawnwalker. Tak może, ale nie musi, brzmieć tytuł powstającej gry.

Rebel Wolves gra RPG

Chyba przy każdym ogłoszeniu nowego studia pojawiają się podobne deklaracje sugerujące, że będziemy otrzymywać wyśmienite produkcje. Nie dziwią i w tym przypadku, aczkolwiek tu są o tyle wiarygodne, że mamy do czynienia z osobami z doświadczeniem w branży gamingowej.

Pytanie, czy uda się zrealizować misję, która w przypadku Rebel Wolves przedstawiana jest jako zrewolucjonizowanie gatunku RPG? Przekonamy się.

Źródło: videogameschronicle, gamesindustry.biz, @_Tom_Henderson_

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mario2k
  8
  To ten reżyser co był umaczany w mobing ? Co do samej gry to stanowczo za wcześnie o niej mówić .
  Za 4-5 lat może coś się z tego projektu wylęgnie .
  • avatar
   japacyk
   0
   Jest szansa, że I the Inquisitor od The Dust ukaże się przed końcem 2024, czyli za niewiele ponad 2 lata. Gra będzie znacznie mniejsza niż seria Wiedźmin, ale motyw Inkwizytora z cyklu powieści Jacka Piekary zapowiada się bardzo interesująco. Gra jest w produkcji od 2019 lub 2020, więc obstawiam, że dowiozą ją do końca.
   • avatar
    Marucins
    0
    Ej ale "Dawnwalker"... Hola hola toż to zespół!