Mobile

LG G Watch z systemem Android Wear zadebiutuje w lipcu

przeczytasz w 1 min.

Znamy już finalny wygląd SmartWatcha.

LG G Watch data premiery

Producenci sprzętu mobilnego od pewnego czasu usiłują udowodnić, że SmartWatch to naprawdę przydatny gadżet. Ofensywa dotycząca naszych nadgarstków nasila się, a do atakujących dołączy wkrótce także LG.

Spore poruszenie wywołała zapowiedź systemu Android Wear, który powstaje z myślą o inteligentnych zegarkach właśnie i zdaniem producentów pozwoli odmienić ich dotychczasowe oblicze i uczynić z nich naprawdę pomocne w życiu codziennym gadżety.

Już kilku producentów zapowiedziało prace nad urządzeniami z wspomnianą platformą. Do tej pory największą ilością informacji podzieliła się Motorola, której Moto 360 zdaje się udowadniać, że SmartWatch może jednak wyglądać interesująco. Poważne plany ma jednak również wspomniane już LG.

Koreański producent tworzy LG G Watch, na którego temat zaczynają pojawiać się wreszcie konkretne informacje. Wprawdzie na chwilę obecną specyfikacja techniczna pozostaje zagadką, ale wiemy już, jak urządzenie będzie się prezentowało.

Wypada chyba stwierdzić, iż nie jest szczególnie rewolucyjne i na tle Moto 360 wypada raczej mniej interesująco. Z ujawnionych informacji wynika jednak, iż producent ma w planach także wersję z okrągłą kopertą.

Na chwilę obecną pozostaje nam czekać na to, co zobaczyliście w powyższej galerii. LG G Watch zadebiutować ma w sprzedaży w lipcu. Cena urządzenia wynosić będzie 220 dolarów.

Źródło: vr-zone, pocket-lint

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cyberant
  3
  klasycznego? To znaczy takiego nakręcanego ze wskazówkami? Czy może wahadłem i kukułką? A może nic nie zastąpi klasycznego słonecznego lub klepsydry? Bo mi się wydaje że elektroniczne już dawno zastąpiły zegarki klasyczne, a smartwatche to po prostu następny etap ewolucji zegarka.

  Na razie są toporne niczym pierwsze tel komórkowe, ale za kilka lat jak je dopracują, staną się standardem.

  Monitoring ruchu, snu (budzenie w najlepszej fazie), kardio serca, komunikacja ze smartfonem który jest coraz większy i może leżeć w torebce / plecaku, lokalizacja, może w przyszłości automatyczne wezwanie karetki po wykryciu problemów z sercem właściciela... (zawał/wypadek).

  Droga przed smartwachami jest daleka i wyboista, ale przejdą ją bez problemu :)
  • avatar
   Fugens
   -3
   Nic nie zastąpi klasycznego zegarka, a przecież i tak każdy nosi smartphona w kieszeni. Zbędny gadżet.