Gry w przeglądarce

Mario Royale - battle royale w świecie Mario jest… genialne [AKT.: Nintendo banuje]

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że mamy nowego króla battle royale. Jest nim sympatyczny wąsacz o imieniu Mario…

Aktualizacja, 22 czerwca 2019: Spodziewaliśmy się tego i tak się też stało. Firma Nintendo zgłosiła się do InfernoPlus i „poprosiła” o usunięcie gry Mario Royale. Powód: naruszenie praw autorskich. Innymi słowy: projekt pod tytułem battle royale w świecie Mariana nie jest już dostępny online… 

Mimo to wciąż warto zerknąć na stronę gry. W miejscu poprzedniej pojawiła się bowiem produkcja zatytułowana DMCA Royale. Nie ma w niej żadnych postaci ze świata Mario, a grafika została zmodyfikowana, ale zasady rozgrywki się nie zmieniły. To wciąż darmowa, „battle-royalowa” wariacja na temat klasycznej platformówki. Niezmiennie daje ona dużo frajdy i przyciąga setki graczy (a niektórzy sugerują nawet, że taki był plan i wypuszczenie Mario Royale było zabiegiem marketingowym). 

DMCA Royale

News, 17 czerwca 2019: Battle royale to format rozgrywki, który szybko zyskał popularność wśród graczy, by następnie równie szybko zostać przez nich znienawidzony. Wśród wielu kopiujących się nawzajem tytułów wyrósł jednak także nietypowy i naprawdę świetny w swoich założeniach projekt fanowski, który wypada docenić i któremu warto dać szansę: oto Mario Royale.

Super Mario Bros. to gra, której nie trzeba nikomu przedstawiać, a klasyczne poziomy wielu z nas zna na pamięć. Mario Royale pozwala jednak przechodzić je w zupełnie nowy sposób: wraz z 99 innymi graczami, rywalizującymi o bonusy i stanowiącymi dla siebie zagrożenie (nie tylko podbierają sobie „grzybki”, ale też mogą niszczyć sobie nawzajem grunt pod nogami czy wysyłać w sowim kierunku „żółwiki”). 

Mario Royale screen

Zabawa polega oczywiście na tym, by nie dać się zabić (a większość graczy – jak podaje autor, InfernoPlus – odpada w ciągu pierwszej minuty). Przy okazji trzeba jak najszybciej zrealizować swoją misję i dotrzeć do zamku Bowsera, aby mieć szansę na zwycięstwo. To battle royale, więc oczywiście życie jest tylko jedno. 

Do sterowania można użyć klawiatury lub pada, o czym twórca wspomina w sowim materiale wideo:

Gra Mario Royale dostępna jest z poziomu przeglądarki WWW – możecie ją sprawdzić w tym miejscu. Warto się pospieszyć – w końcu to Nintendo i prawdopodobieństwo, że projekt zostanie zbanowany, jest naprawdę duże. Tymczasem… uważajcie: wciąga niesamowicie!

Źródło: PC Gamer, InfernoPlus

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  meredirh
  7
  Fajna inicjatywa, ale znając wielkie N to.. Nintendo wysyła "uprzejmą prośbę" o skasowanie projektu i wszystkich plików z nim związanych za 3... 2... 1...
  • avatar
   miedzianek
   1
   I co dla Nintendo przeszkadzało? Darmowa reklama, a gościu i tak kasy nie pobierał...
   • avatar
    kitamo
    0
    jeszcze czekam na BR do FIFY i juz nic mnie nie zaskoczy.
    • avatar
     marianb
     -1
     TA GRA JEST GÓWNIANA A NIE GENIALNA!
     • avatar
      krystianbog
      0
      Update: Nintendo zgłosiło również DMCA, ponieważ "nadal naruszało pewne prawa autorskie".