Ciekawostki

Zobacz jak Microsoft reklamował Excela 30 lat temu

przeczytasz w 1 min.

Microsoft Excel jest jednym z najbardziej imponujących programów komputerowych. Zobacz jak był reklamowany trzy dekady temu, gdy na rynku dostępny był dopiero od kilku lat.

Microsoft Excel ma 35 lat

W 1982 roku Microsoft przedstawił światu arkusz kalkulacyjny o nazwie Multiplan. Był bardzo popularny na systemach CP/M, ale w MS-DOS nie udało mu się odnieść podobnego sukcesu. Między innymi dlatego też zaledwie trzy lata później amerykański gigant zaprezentował znacznie bardziej rozbudowany i nowoczesny program. Początkowo był on dostępny tylko na Macintoshu, ale pod koniec 1987 roku ukazała się także jego windowsowa wersja. 

Microsoft Excel – bo o nim mowa – dla wielu osób jest dziś podstawowym narzędziem pracy. Styczność z tym programem mieliśmy prawie wszyscy, choć zaledwie garstka potrafi wykorzystać drzemiący w nim potencjał. To potężne oprogramowanie, które potrafi zaskoczyć na wielu płaszczyznach. Sporo do zaoferowania miało już 30 lat temu, kiedy ukazała się wersja 4.0, dodająca  funkcję autouzupełniania (we wcześniejszych wydaniach wprowadzono także paski narzędzi czy trójwymiarowe wykresy). 

Zobacz reklamę Excela sprzed 30 lat

Właśnie w 1992 roku światło dzienne ujrzała także ta reklama… 

Od tego czasu Microsoft Excel doczekał się wielu kolejnych wersji, które nie tylko unowocześniały wygląd aplikacji, ale też dodawały kolejne funkcje, dzięki którym nie tylko więcej da się obliczyć, ale też więcej da się zautomatyzować. Możliwe stało się wręcz tworzenie swoistych baz danych i pobieranie danych z sieci. Program dostępny jest zarówno w ramach tradycyjnego pakietu Office, jak i abonamentowej usługi Microsoft 365. 

Źródło: inf. własna

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agencja
  6
  A ja dalej na office 2003
  • avatar
   Yesusik
   5
   o, ja natomiast dzięki tej reklamie właśnie się dowiedziałem, że już te 30 lat temu, była wersja "for the Macintosh" :D
   • avatar
    zack24
    4
    Excel - niezastąpiony fetysz korporacyjnych szczurów. A tak serio - bardzo niezbędne narzędzie na co dzień.
    • avatar
     PerfectDAY
     3
     Po Exela sięgam przeważnie gdy muszę zrobić jakiś wykres. Wystarczy kilka kliknięć i cała robota zrobiona. Cenię go sobie chociażby za to. W sprawnych rękach to potężne narzędzie, znacząco przyspieszające pracę.
     • avatar
      Teodor
      1
      Na jednym z komputerów po aktualizacji Win 10 nie mogę się zalogować offline albo bez konta w Microsoft na konto użytkownika w systemie. Konta w systemie, które w nim było i działało.
      Gratulacje dla Microsoftu.
      • avatar
       Marucins
       1
       Hehe i te jeszcze opasłe boxy dostarczane razem z oprogramowaniem :D
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        @Wojtku, jak zwykle clickbajt. nawet nie dodałeś od siebie, że excel ściąga rozwiązanie wprost zastosowane w arkuszu kalkulacyjnym Lotus123 . Tutaj microsoft jest tak samo innowacyjny jak apple :(
        • avatar
         JanoKuraSzopen
         -15
         Jestem Jan Szopen!!! WŁADCA KRYPTOWALUT!!! Światowej sławy ekspert rynku kryptowalut i wielki autorytet rynku kryptowalut posiadający już kilkadziesiąt odznaczeń i nagród branrzowyxh!!!
         W ciągu trzech lat zarobiłem ponad 50 milionów$ handlując tylko kryptowalutami!!!! Posiadam wielka posiadłość z czterema basenami ogrzewanymi wiec moge się w. Ich kąpiąc w nawet w zimie!!! Cztery elektryczne najdroższe Tesle!!! Sypiam z najpiękniejszymi kobietami z całego świata!!!! Mam nawet złoty średniowieczny tron na którym siedzę i pracuje!!!!
         Mam wszystko i żyje jak prawdziwy KRÓL!!!
         I pomyśleć ze jeszcze kilka lat temu byłem tylkonzwyklym studentem na wydziale informatyki, sztucznej inteligencji i robotyki! Rzucilem studio ponieważ wiedziałem ze i tak będę po studiach pracował za psie pieniądze!!!! Mimo ze jedna z firm obiecywała mi ze będę u nich zarabiać po studiach 10000 tysięcy miesięcznie!!! Tak 10000 złotych miesięcznie to psie pieniądze!!!! I za takie grosze nie będę u nich charował!!!
         Ty tez możesz mieć miliony na koncie !! Wystarczy ze zainstalujesz aplikacje Crypto com i skorzystasz z mojego kodu polecajacego a otrzymasz na Star t az 25$ w cro!!!!
         Wykorzystaj ge zzSzansse!!! Kryptowaluty z każdego robią milionerów!!!! Oto mój kod!!!!
         jjey2xxs9c
         • avatar
          xmexme
          0
          Bardzo wolno te windy jeździły, mam nadzieję że zrobili im aktualizację.

          Witaj!

          Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
          Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

          Połącz konto już teraz.

          Zaloguj przez 1Login