Ciekawostki

Stary, dobry spinacz Microsoftu wraca do żywych

przeczytasz w 1 min.

Spinacz Clippy - tak Microsoft nazwał “asystenta”, który dzielił się z użytkownikiem wskazówkami odnośnie korzystania z Office 97 wraca właśnie do żywych. Tym razem w postaci naklejek w Microsoft Teams.

Spinacz Clippy trafia do Microsoft Teams jako zestaw naklejek

Wielu młodych czytelników może nie pamiętać, czym był spinacz Clippy. Dla tych osób krótkie wprowadzenie: Microsoft wprowadził go jako asystenta użytkownika po raz pierwszy do Office 97. Jego zadaniem było wówczas wyświetlanie wskazówek związanych z używaniem oprogramowania.

Dla początkujących był ciekawym dodatkiem, z kolei dla tych, którym poziom zaawansowania był nieco wyższy - Clippy był niestety irytującym, animowanym spinaczem.

Historia historią - Clippy został usunięty na dobre i raczej nikt nie odczuwa jego braku. Mimo wszystko - z pełną odpowiedzialnością można go nazwać jednym z bardziej rozpoznawalnych elementów komputerów z początku wieku.

W związku z tym, Microsoft postanowił wprowadzić zestaw naklejek retro do swojego rozbudowanego komunikatora - Teams. Czy można to nazwać ukłonem w stronę tych, którym Clippy towarzyszył lata temu każdego dnia podczas pracy? Jak najbardziej.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza rola Clippy-ego w Teams. Jeszcze niedawno pojawił się on jako jedno z teł do wyboru podczas wideorozmów.

To miłe, że Microsoft nie zapomina o swojej historii

Wśród najmłodszych - pojawienie się Clippy-ego raczej obejdzie się raczej bez echa. Trudno się temu dziwić, wszak pierwszy kontakt z komputerem dla niektórych nastąpił długo po tym, jak spinacz został usunięty przez Microsoft.

Dla tych, którzy jednak wspominają tego asystenta dobrze (lub źle - to bardziej prawdopodobne) - to miła niespodzianka.

Sprawdzicie podczas kolejnych rozmów na Teams, kto z Waszych współpracowników kojarzy Clippy? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: windowscentral.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  4
  Jak ten spinacz mnie wkurzał dawno temu...Dobrze że nie korzystam z tego typu oprogramowania...
  • avatar
   Sauvage
   3
   "z kolei dla tych, którym poziom zaawansowania był nieco wyższy - Clippy był niestety irytującym, animowanym spinaczem." - serio ?? przecież można było go wyłączyć - więc dla mnie nie był irytujący ani najbardziej wkurzający (bruner), - trzeba było tylko chcieć go wyłączyć i potrafić to zrobić. Nawet nie pamiętałem że był :-) :-) dopiero ten artykuł mi o nim przypomniał.
   • avatar
    bruner
    2
    Najbardziej wkurzający ficzer jaki kiedykolwiek wymyslił homo sapiens :)
    • avatar
     lucullus
     1
     Ja zamieniłem na pieska
     • avatar
      hegazi
      1
      Ja się zacznę spinać gdy mnie to coś zaatakuje.
      • avatar
       hoodedman
       1
       to nawet komiczne że irytował bardziej "zaawansowanych" użytkowników, którzy nie byli go w stanie wyłączyć. Nie wiado. o śmiać się czy płakać.
       • avatar
        Ajus79
        1
        Ja bardzo lubiłem animowanego pieska albo kotka. Skutecznie redukowały poziom frustracji podczas pisania sprawozdań na laborki, albo podczas godzin spędzonych nad pracą mgr/inż.
        • avatar
         xmexme
         -1
         No nie znowu? Mogli by już sobie odpuścić.
         Kolejny jakiś niedorobiony pomysł i trzeba będzie szukać po necie jak się pozbyć tego dobrodziejstwa.