Telefony

Microsoft napisze aplikacje na iPhone?

przeczytasz w 0 min.

Microsoft początkowo nie skorzystał na zakupowym szale związanym z iPhonem, ale wcale nie oznacza to, że gigant nie zamierza zmienić swoich planów. Po tym jak Microsoft zapoznał się z zestawem Apple iPhone Software Developers Kit, a następnie usłyszał, że Apple obwieścił wsparcie iPhone'a dla Microsoft Exchange, teraz dowiadujemy się, że bardzo poważnie rozważa opracowywanie aplikacji dla iPhone'a.

Microsoft jest obecnie jedną z największych na świecie firm produkujących oprogramowanie dla Maca. Firma z Redmond ma nawet specjalny departament w Kalifornii, a dokładnie w Mountain View, który poświęcony jest tylko systemowi Mac. Sprzedaż oprogramowania Mac przyniosła Microsoftowi 200 milionów dolarów zysków, dlatego też chyba nikt się nie dziwi, że firma poważnie zastanawia się nad wejściem w świat iPhone'a.


"Bardzo ważne jest dla nas to co możemy dać iPhone'owi" powiedział Tom Gibbons, wiceszef Microsoft Specialized Devices and Applications Group. "Chcemy dać użytkownikom Mac Office'a funkcjonalność, której potrzebują w swoim środowisku. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie określania planu."

Apple iPhone jest już w stanie przeglądać dokumenty Microsoft Word i Excel. Jednak użytkownicy iPhone'a domagają się lepszej integracji z Microsoft Office, szczególnie możliwości edytowania dokumentów. Taka możliwość uczyniłaby z iPhone'a prawdziwie biznesowe narzędzie.


Microsoft przejął niedawno firmę zajmującą się technologiami rozpoznawania głosu o nazwie TellMe. Perspektywa wprowadzenia takich aplikacji na iPhone'a jest rzeczywiście bardzo interesująca. Mike McCue z oddziału TellMe twierdzi, że jego zespół sprawdza już czy iPhone Software Developers Kit obsługuje aplikacje do rozpoznawania mowy. "Jeśli SDK wspiera takie rozwiązania, z pewnością wypuścimy wersję takiego oprogramowania tak szybko jak tylko to możliwe."


Czy zatem w przyszłości Microsoft zajmie się pisaniem oprogramowania dla różnych mobilnych systemów operacyjnych, które konkurują z platformą Windows Mobile? Biorąc pod uwagę soft Silverlight, zastępstwo dla Flash, przeznaczony dla platformy Symbian, wydaje się, że nie stanowi to większego problemu dla firmy, przynajmniej tak długo jak da się na tym zarabiać.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!