Systemy operacyjne

Microsoft zakończy sprzedaż Windows 10 jeszcze w tym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

Na oficjalnej stornie Microsoft podano datę zakończenia sprzedaży systemu Windows 10. To już za moment.

Microsoft nie będzie sprzedawał Windows 10 na swojej stronie

Chociaż Windows 11 ma grubo ponad rok, jego rynkowe udziały pozostają na dość niskim poziomie. Zdecydowanym liderem popularności wśród systemów operacyjnych jest Windows 10, co pewnie producentowi nie do końca odpowiada. Czyżby zaczęto wcielać w życie kolejne pomysły mające na celu zmianę takiego stanu rzeczy?

Niektórzy właśnie w ten sposób postrzegają fakt, iż Microsoft kończy sprzedaż Windows 10 dla klientów indywidualnych poprzez swoją stronę internetową. Już za moment, a dokładnie 31 stycznia. Nie powinno być problemu z sięgnięciem po to oprogramowanie gdzie indziej, no przynajmniej w najbliższej przyszłości, bo nastanie i taka chwila, że także zewnętrzni sprzedawcy zaczną oferować wyłącznie Windows 11. Omawiana decyzja firmy to wyraźny sygnał ku temu.

Windows 10

To nie koniec wsparcia Windows 10

Podkreślmy, że nie należy mylić tej daty z terminem zakończenia wsparcia dla Windows 10. Ten został podany jeszcze w czerwcu 2021 roku i, jak przypominają zapisy na oficjalnej stronie producenta, nic się nie zmienia. System będzie otrzymywał aktualizacje do 14 października 2025 roku.

Inna sprawa, że niektórzy życzyliby sobie odleglejszej daty. Korzystacie z oprogramowania dostarczanego przez Microsoft? Przesiedliście się już na Windows 11?

Źródło: microsoft

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  Czyli już Paweł Maziarz ma przygotowany artykuł na 2025 rok:
  "To już koniec. Microsoft uśmiercił Windows 10"
  • avatar
   fastmarek129
   15
   Windows 10 miał być tym ostatnim os i co ? Robią nas w balona.
   • avatar
    sn00p
    6
    MS pracuje już nad nowymi oknami. Podobno premiera ma się odbyć w 2024. W między czasie z pewnością MS będzie próbował zastraszać producentów podzespołów by ci już nie tworzyli aktualizacji sterowników pod W10. W takich sytuacjach MS też ogłosi że nowy DirectX nie pojawi się już na W10. Przerabiamy to wszystko od czasów W95
    • avatar
     bankaigoku
     4
     Tak, testuję Windows 11 Pro od kilku dobrych tygodni. W pakiecie do systemu powinni dołączać StartAllBack, zestaw psychotropów, by poradzić sobie z wyłączeniem niektórych funkcji wizualnych, a w tym opcji nowego menu kontekstowego oraz dodatkowo wyryć sobie na tablicy w siedzibie Microsoft: POPRAWIĆ SZYBKOŚĆ EKSPLORATORA PLIKÓW, bo czasami przy otwarciu potrafi łapać duże zwiechy bez powodu.
     • avatar
      pablo11
      4
      Pora chyba na zmianę 8.1 na Linuxa... Bo gry przestają wychodzić na directX11, a na Linuxie da się grać w takie na 12.
      • avatar
       Rangeros
       2
       spoko, znamy miejsca gdzie da się go kupić nawet za 15staka :)
       • avatar
        Deryl
        1
        Ciekaw jestem kiedy MS zrobi system od zera na razie to wszystko jest linia NT, ostatnio z nudów wrzuciłem win2000 na Virtualbox o dziwo kilka rzeczy do złudzenia wygląda jak w win11 hahaha patodeveloperka software'owa.
        • avatar
         Michu55
         1
         Czyli 31 warto sobie zrobić instalatora na pendrive z oficjalnej strony i trzymać na przyszłe formaty:)
         • avatar
          chrispata
          -6
          Boom trala lala, Boom trala. Bitcoin już poszedł na ponad 23000! Boom trala lala Boom trala lala!