Systemy operacyjne

Microsoft rozczarowany lenistwem korzystających z programu Windows Insider

przeczytasz w 1 min.

Biorący udział w programie Windows Insider niechętnie wysyłają do producenta raporty zwrotne.

Windows Insider

Korzystacie lub korzystaliście z programu Windows Insider? A ile razy przesyłaliście do producenta raporty zwrotne?

Z informacji przekazanych przez Microsoft wynika, że grono chętnych do współpracy nie jest szczególnie duże. Idea Windows Insider jest przypomnijmy taka, iż za dostęp do testowych kompilacji systemu (i tym samym cieszenie się nim wcześniej) użytkownicy odwdzięczać będą się raportami zwrotnymi, w których przekażą swoje wrażenia dotyczące działania systemu i ewentualnych błędów.

„Uzyskanie informacji zwrotnej jest integralną częścią programu Windows Insider. Po udostępnieniu każdej kompilacji, Windows często prosi o opinię. Odpowiedzi na te pytania są wykorzystywane przez nasze zespoły inżynieryjne do lepszego zrozumienia, jak użytkownicy odbierają doświadczenia związane z poszczególnymi elementami.”

Producent nie podaje, jaki procent korzystających z Windows Insider decyduje się na wysyłanie raportów, ale nie mówimy raczej o imponujących liczbach. Zdecydowano się bowiem na pierwsze kroki mające nieco obecny stan rzeczy zmienić.

Już w ostatniej kompilacji Windows 10 (14271) zmieniona została opcja dotycząca wspominanych raportów, a konkretniej mówiąc informacji mających przypominać o ich wysłaniu. Od teraz widnieje tam zapis „Automatyczne (Rekomendowane)”, którego nie da się zmienić na wcześniejsze – „codziennie”, „raz na tydzień” i „nigdy”.

Windows Insider powiadomienia

Częstotliwość pojawiania się komunikatów producent ustalać będzie już wedle własnego uznania, jeszcze się tym nie pochwalił. Identyczny zabieg zastosowany zostanie w przypadku mobilnej odsłony Windows Insider.

Zobaczymy, jakie da to efekty. Być może w przyszłości producent zdecyduje się na bardziej radykalne kroki, chociaż i ten niektórym mocno się nie spodobał.

Źródło: blogs.windows, news.softpedia, computerworld

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neXt___
  15
  Dziwne! Sam się w to bawiłem, przez jakiś czas, zarówno na wersji mobilnej jak i PC. Wysłałem kilkanaście zgłoszeń, które zebrały dwucyfrowe liczby poparć (niewiele - wiem, ale jednak coś). I co? Nic. Ok, to tylko kilkadziesiąt osób, można przymknąć oko. Jak jednak ludzie mają reagować na zgłoszenia, które wiszą od tygodni, zbierają setki (w anglojęzycznych wersjach nawet tysiące) poparć, a MS nawet nie przedstawia stanowiska w tej sprawie? Gdyby chociaż napisali: Sorry, mamy to gdzieś, wolimy wdrażać naszą wizję.
  Gdy to widzę, odechciewa mi się choćby zaglądać w opinie, nie mówiąc już o zgłaszaniu swoich czy komentowaniu całej kompilacji. Niech się wypchają lub zaczną traktować ludzi poważniej.
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   Biedaki. Już nie wiedzę jak się do tych użytkowników dobrać. Nikt nie chce z nimi współpracować - nawet na siłę. Ekipa M$ siwieje i łysieje jednocześnie :E
   • avatar
    BariGT
    6
    Za darmo robicie beta testy i sie [email protected] w pracy??? wstyd mi za was!
    • avatar
     piterk2006
     5
     1. Ludzie wchodzą do insidera, żeby mieć legalną windę za free. Sam tak zrobiłęm ale jak zobaczyłem ile mam problemów z 10 to uciekłem do 8.
     2. Ludzie nie lubią głupich, ogólnych ankiet w stylu "co byś poprawił" albo "jak oceniasz windows". Ludzie lubią nadawać wartości liczbowe lub punktować błędy, a nie pisać ogólnikami.
     • avatar
      bullseye
      2
      Najważniejsze, Microsoft nic nie daje w zamian za znalezienie błędów więc jak może wymagać że każdy będzie chciał poprawiać coś za co zapłacił.....
      • avatar
       jacekgothic
       -4
       "Korzystanie lub korzystaliście z programu Windows Insider?"

       Czy ktoś to czyta przed publikacją?
       Dziś już drugi tego typu babol!
       Widzę, że pierwszego w poprzednim "czymś" ktoś poprawił...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A ja wysłałem raport na temat złego skalowania programu Fraps, który skaluje się błędnie pewnie od czasu visty, jako że twórcy Frapsa przewidzieli skalowanie tylko dla XP. Tam fraps skaluje się dobrze. Tak, to wina po części braku aktualizacji tego programu... no ale...
        Poparcie moich spostrzeżeń było chyba zerowe, ale zdziwiłem się, jak się okazało, że w którejś z wersji Win10 Fraps zaczął się poprawnie skalować.
        Tak że, coś tam poprawiają :D
        • avatar
         BluePandoraBox
         0
         skoro nie poprawiają zgłoszonych błędów to po gwizdek je zgłaszać???
         wpierw niech naprawią obecne zgłoszenia i nie zaśmiecają netu głupimi wnioskami
         • avatar
          07013391
          0
          Podobnie jest np. z MMHO - ile by się błędów nie zgłosiło, to i tak tylko niektóre z nich poprawią, i to po kilku miesiącach... W dodatku z f2p, zrobili p2w, a na wyższych levelach nawet p2p.

          Swoją drogą, dzisiaj, niełatwo jest znaleźć prawdziwych beta-testerów, którzy podejmują się zadania i je wykonują.
          Wystarczyłoby wprowadzić blokadę aplikacji, np. po niewypełnieniu dziennej ankiety. Co prawda, byłoby to radykalne rozwiązanie, no ale trzeba być poważnym: skoro ktoś się zgłasza do programu i wie, na czym to polega - zobowiązuje się testować i wysyłać raporty, to powinien to robić, a jeśli takie rozwiązanie mu nie pasuje, to nie powino się brać w tym udziału.