Ciekawostki

Złóż sobie Międzynarodową Stację Kosmiczną z klocków LEGO

przeczytasz w 1 min.

Lubicie układać klocki, pasjonujecie się astronomią i macie sporo wolnego miejsca na półce? Ten zestaw może was zachwycić – oto Międzynarodowa Stacja Kosmiczna w wersji LEGO.

Jeśli zdecydujecie się wydać 70 dolców i otworzycie pudełko, to waszym oczom ukażą się 864 elementy. To właśnie z nich złożycie miniaturową (choć wcale nie małą), ale wiernie odtworzoną wersję Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i rakiety transportowej, a także parę astronautów. To najnowszy zestaw LEGO z rodziny Ideas (oznaczony numerem 21321). 

LEGO ISS zestaw

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO

Złożona z klocków LEGO Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest wysoka na ponad 20 centymetrów, jej długość to 41 centymetrów, a szerokość wynosi 49 centymetrów. Podkreślmy, że jest to kompletna replika z modułem załogowym, ramieniem robota, satelitą, systemem dokowania oraz zewnętrznymi panelami słonecznymi, które – tak jak w rzeczywistości – można wyregulować.

LEGO ISS pudełko

Zestaw powstał nie bez powodu. Jeden z celów był taki, żeby uczcić (obchodzoną w tym roku) dwudziestą rocznicę rozpoczęcia misji pierwszej stałej załogi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wyniesionej na orbitę w 1998 roku. Na półkach sklepowych klockowa wersja tego (okrążającego Ziemię 15,5 raza na dobę) laboratorium swój debiut zaliczy 1 lutego 2020 roku. Jacyś chętni?

Źródło: LEGO, Engadget, New Atlas

Sprawdź również te newsy o zestawach LEGO:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kalkulatorek
    3
    Tatusiowie pędźcie do sklepów. Możecie nawet córce kupić. I tak W będziecie ją składać ;P
    • avatar
      Torrentowy Pirat
      -8
      Jako scale modeller skomentuję to tak... Składanie takiego modelu, to czysta zabawa, która w żaden sposób nie pokazuje twoich umiejętności manualnych, ani twórczych. Satysfakcja nie płynie z ukończenia składania, tylko podczas budowania.

      Wyzwanie budowy modelu stacji kosmicznej czeka u firmy Revell, Hasegawa gdzie elementy należy dopasować, wypełnić, wyszlifować, zagruntować, pomalować, zabezpieczyć. Ale to inna para kaloszy.

      Aczkolwiek z tych drogich modeli Lego posiadam Tumblera Batmana za 1500zł, ale kupiłem dlatego, że wygląda po prostu zabójczo!

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login