Płyty główne

Miniaturowa płyta Zotac ITX z Wi-Fi oraz zintegrowanym GeForce 8200

przeczytasz w 2 min.

Zotac w dniu dzisiejszym zaprezentował pierwszą płytę główną mini-ITX z Graphics Plus – Zotac GeForce 8200-ITX WiFi. Model ten wyposażono w zintegrowany mGPU nVidia GeForce 8200 wykorzystujący zunifikowaną architekturę nVidia oraz wspierający technologie nVidia CUDA i nVidia PureVideo HD. Ponadto w komplecie z Zotac GeForce 8200-ITX WiFi dostarczany jest bezprzewodowy moduł WiFi. Warto przy tym wspomnieć, że gabaryty samej płyty głównej to zaledwie 170mm x 170mm.

Układ graficzny płyty Zotac GeForce 8200-ITX WiFi bazuje na 16, w pełni programowalnych procesorach strumieniowych, które zapewniają najwyższą wydajność w tej klasie urządzeń. Kolejne plusy zastosowanego mGPU to pełna zgodność z DirectX 10 i OpenGL 2.1 oraz wsparcie dla technologii nVidia CUDA.

Technologia nVidia CUDA pozwala na wykorzystanie zintegrowanego procesora graficznego płyty Zotac GeForce 8200-ITX WiFi do akceleracji zaawansowanych obliczeń matematycznych, przetwarzania obrazu oraz edycji wideo. Z kolei nVidia PureVideo HD zamienia platformę w multimedialny kombajn. Rozwiązanie takie, dzięki wykorzystaniu mGPU, zapewnia sprzętowe dekodowanie i płynne odtwarzanie materiałów high-definition m.in. z płyt Blu-ray.

PureVideo HD to również „drugie życie“ dla filmów zapisanych na nośnikach DVD. Dzięki zaawansowanym algorytmom skalowania i polepszania obrazu, obsługiwanym przez zintegrowany mGPU Zotac GeForce 8200-ITX WiFi, możemy liczyć na znaczną poprawę jakości w przypadku starszych filmów.

“Co prawda high-definition to przyszłość multimediów, jednak nie możemy zapominać o użytkownikach korzystających z bogatej kolekcji filmów zapisanych na nośnikach DVD. Technologia nVidia PureVideo HD, obsługiwana przez naszą płytę  Zotac GeForce 8200-ITX WiFi, pozwala w pełni cieszyć się zarówno filmami w rozdzielczości standardowej jak i w high-definition,” powiedział Carsten Berger, przedstawiciel Zotac International.

Zintegrowany kontroler WiFi 802.11b/g zapewnia płycie Zotac GeForce 8200-ITX WiFi bezprzewodowe połączenie z siecią. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z internetu bez konieczności kupowania i instalowania dodatkowych urządzeń oraz kabli, co znacznie zwiększa komfort pracy.

Informacje ogólne

  • Nowy nVidia GeForce 8200-ITX WiFi
  • mGPU nVidia GeForce 8200
  • 16 procesorów strumieniowych
  • Zgodność z Microsoft DirectX 10 i OpenGL 2.1
  • Obsługa nVidia CUDA i PhysX
  • Technologia nVidia PureVideo HD
  • Wyjścia DVI z HDCP (z Audio) i VGA
  • Wyjście HDMI (z Audio) poprzez dołączony adapter
  • Zintegrowany moduł WiFi 802.11b/g
  • Obsługa CPU AMD Phenom, Athlon i Sempron – Socket AM2+
  • HyperTransport 3.0
  • 2 sloty DDR2 DIMM
  • Pamięci DDR2-800/1066
  • Obsługa do 8GB pamięci DDR2
  • Rozszerzona 5-letnia gwarancja

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co raz bardziej przekonuję się do takich konstrukcji. Idealne rozwiązanie do biura czy do domu jako zestaw do oglądania filmów i Internetu. Jeszcze do tego jakaś zgrabna obudowa z ultra cichym albo pasywnym chłodzeniem i mamy idealny komplet. Ciekawi mnie kiedy kabel do monitora zostanie zastąpiony sygnałem bezprzewodowym wtedy takie zestawy by były jeszcze praktyczniejsze...;)
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Bardzo się cieszę !

      Ja jestem zagorzałym zwolennikiem tego typu konstrukcji od dłuższego czasu, niestety w naszych realiach kończyło się to na płycie mATX i próbie odnalezienia jakiejkolwiek obudowy mniejszej niż midi-tower. Sytuacja ta się zdecydowanie poprawia, można zacząć szukać czegoś ciekawego w rozsądnych pieniądzach.
      Uważam, że większość użytkowników mogłaby z powodzeniem używać mniejszych komputerów niż typowe "blaszaki" w obudowach typu tower - i tak większość miejsca zabiera tam "powietrze".
      Są przecież obudowy desktop, slim, mini-tower, czy cube, które w połączeniu z dobranym monitorem i urządzeniami sterującymi mogą stanowić atrakcyjny komplet !

      Co do bezprzewodowej transmisji sygnału TV to przecież są takie urządzenia, ale zawsze jest jakaś strata - jednak "drut jest drut" ;)
      • avatar
        biuro74
        0
        Ta plyta to pod AMD, bo dla Intela chipsetow z GF8xxx nie bylo, dopiero co pojawila sie dla nich seria 9 - czego w serwisach nie znalazlem ;-)
        Fajna platforma, ale ma jeden minus (cale ITX). SPojrzcie na sloty pamieci; co gorsza - nowe specyfikacje calych plytek pamieci nic nie wspominaja o zmniejszeniu ich rozmiarow. Na tym etapie technologicznym slotow na plycie powinno byc 4, kazdy o polowe krotszy od tego, co znamy juz ZA DLUGO :)