Mobile

Nadciąga nowy Exynos

przeczytasz w 1 min.

Wszystko wskazuje na to, że Exynos 9 trafić może do Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Na flagowego smartfona z logo Samsung jeszcze chwilę poczekamy. Wcześniej koreański producent zaprezentować ma tablet Galaxy Tab S3 oraz, jak się teraz okazuje, nowy procesor ze swojej autorskiej linii Exynos.

I nie są to przecieki, ale oficjalna zapowiedź ze strony producenta. Opublikował on na portalach społecznościowych wymowną grafikę. Wedle niej lada chwila doczekamy się prezentacji mobilnego procesora Exynos 9.

Exynos 9

Szczegóły producent zachował sobie oczywiście na oficjalną prezentację. Mało kto ma jednak wątpliwości co do tego, czego tutaj oczekiwać. Nadchodzący układ będzie zapewne odpowiedzią na Qualcomm Snapdragon 835 i cechować powinien się zbliżonymi osiągami.

Najprawdopodobniej obydwa procesory trafią do Galaxy S8 i Galaxy S8+. Podobna praktyka jest już producentowi znana, chociażby w zeszłym roku wprowadził przecież na rynek Galaxy S7 w wariantach z Exynos 8890 i Qualcomm Snapdragon 820.

Źródło: Samsung

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  1
  szczerze to się cieszę, że samsung w exynos rezygnuje z Cortex-ów. Miejmy nadzieję że w 9 już się ich całkowicie pozbędzie.
  • avatar
   WaltKowalski
   0
   Literówka w ostatnim akapicie słowo "obywa"