Procesory

Najszybszy Lynnfield osiągnie 2.93GHz

przeczytasz w 1 min.

Koncern Intel poinformował oficjalnie z jakim taktowaniem będzie pracować jego nowy procesor oparty o układ Lynnfield. Żadna z jego wersji nie przekroczy wysokością taktowania 3GHz.

Core i5, którego podstawą będzie Lynnfield, w swojej najwydajniejszej wersji osiągnie 2.93GHz. Jest to prędkość wszystkich czterech jąder procesora. Podobodnie jak Core i7 975, po uaktywnieniu opcji Turbo, automatycznie zwiększy taktowanie jednego ze swoich jąder do 3.6GHz. Pisaliśmy o tym tutaj. Jednak zmiana ta przynieść ma niewielkie zmiany wydajności. Lynnfield zostanie wyposażony w 8MB pamięci cache oraz będzie obsługiwać technologię Hyper Threading. Ma on mieć kontroler pamięci dual-channel DDR3, odmiennie do Nehalema, na którym opiera się seria Core i7, posiadająca kontroler triple-channel DDR3.

Wciąż nie jest znana jego dokładna data premiery i cena. Niektórzy eksperci rynku uważają, że na nim zakończy się seria procesorów Core i5. Jest ona wg nich tylko przejściowym rozwiązaniem Intela.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kamikazepl
  0
  Wydać najpierw i7, a później i5 ;|
  • avatar
   hunio
   0
   Czemu każdy użytkownik gdy odnosi się do wcześniejszego newsa o tym temacie, to tylko do swojego? Może zbieg okoliczności, ale widzę to już któryś raz... LOL
   • avatar
    kubbak
    0
    Wątpię by w trybie TURBO procesor podnosił taktowanie o niemal 700MHz.
    Tak jak w i7 będzie to pewnie skok mnożnika od 1 do 2 w górę.
    • avatar
     kubbak
     0
     No i mały błąd stylistyczny Ci się wkradł: "Ma być on mieć kontroler pamięci" więc jeśli masz możliwość korekty to "Ma on mieć kont...".
     • avatar
      assistant
      0
      Już wszystko wiadomo o Core i5, są płyty główne a procka nie ma ;p
      • avatar
       romeczek
       0
       Dziwne, to jednak Core i5 będzie miał obsługę Hyper Threading?
       Miał być tego pozbawiony...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ostatnia linijka - jest "procerów" zamiast "procesorów".
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         "...przejściowym rozwiązaniem Intela." po pierwsze namieszali z tymi podstawkami po drugie po co komuś coś przejściowego? Jak licza na duża sprzedaż oby się nie przejechali. Cenowo pewnie bedzie porownywalne z Core2 wiec juz lepiej sobie odpuscic i5. Nie widze sensu w tym rozwiazaniu.