Gry

30 lat studia Naughty Dog

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedna z najbardziej lubianych przez graczy firm obchodzi w tym roku swoje trzydziestolecie.

Naughty Dog 30 lat

Naughty Dog to jeden z najbardziej solidnych i co za tym idzie – najbardziej lubianych przez graczy producentów gier wideo. Ekipa ta działa już od 30 lat. Z tej okazji firma Sony opublikowała film dokumentalny, będący hołdem dla tego studia – „A Tribute to Naughty Dog: 30th Anniversary Video”.

Studio Naughty Dog zostało założone w 1984 roku (jako Jam Software) przez Andy’ego Gavina i Jasona Rubina, którzy jeszcze jako nastoletni chłopcy spotkali się i postanowili wspólnie tworzyć gry. Od tego czasu spod ich rąk wyszło co najmniej kilka świetnych produkcji, a ostatnie lata to już czas majstersztyków – wystarczy wspomnieć o serii Uncharted czy The Last of Us.

Opublikowany przez firmę Sony film dokumentalny przedstawia kompletną podróż panów z Naughty Dog. Od etapu, gdy tworzenie gier było tylko ich hobby, przez umowę z Electronic Arts i końcówkę ubiegłego wieku, kiedy to ukazała się seria Crash Bandicoot, aż po czasy współczesne i hity, takie jak Uncharted.

To niemal 50-minutowy materiał, więc zanim zaczniecie oglądać upewnijcie się czy macie dość czasu. Bardzo przydatna może też okazać się znajomość języka angielskiego:

Żródło: GameSpot, Naughty Dog

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dawać nowego Crasha!!!
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  czyli co ? na 31 urodziny the last of us 2 ? :D
  1
 • avatar
  tjindy
  zerosouL ma niestety rację. To nie jest firma na miarę Psygnosis (RIP) która przetarła szlaki w gatunkach gier. ND zrobiło raptem parę gier (5?), na konsole jednej firmy. Sorki ale to nie jest dorobek. Siedzą w kieszeni Sony więc nie są niezależnym studiem... Anyway, spinanie się na słowa krytyki w świetle faktów jest nieuzasadnione. Bardziej mi to przypomina po prostu reklamę.
  1
 • avatar
  chrisu1982
  geniusze wiecej nie mozna powiedziec
  nie znam innej firmy, ktora po pierwsze nigdy nie wydala nic poza pewnym mega wysokim poziomem
  nigdy nie wydala bubla graficznego czy technicznego
  oby zyli nam kolejne 30 lat
  czekamy na uncharted 4 i last of us 2