Filmy / seriale / VOD

Netflix w Polsce - nie szukacie może pracy?

przeczytasz w 1 min.

W tym roku mija sześć lat odkąd Netflix działa w Polsce. Włodarze streamingowego giganta chcą wykorzystać potencjał Polaków, więc otwierają centrum inżynieryjne.

Netflix zacieśnia więzy z Polską

Platforma streamingowa, która od początku swojego funkcjonowania u nas stworzyła przeszło 30 polskich filmów i seriali ogłosiła plany otwarcia nowego centrum inżynieryjnego w Warszawie. Będzie to kontynuacja ubiegłorocznego trendu ekspansji na Europę Środkowo-Wschodnią, kiedy to uruchomiono, też w naszej stolicy, firmowy hub. Warszawski zespół będzie współpracował z centralą Netflix EMEA w Holandii.

Przez ostatnie sześć lat Netflix tworzył wraz z Polakami takie produkcje jak Wielka Woda, Jak pokochałam gangstera lub Furioza. Teraz serwis ma zamiar polegać na Polakach nie tylko w kwestii filmów, ale i samych technikaliów.

Polski potencjał

Wiceprezes do spraw inżynierii Netflixa Deborah Black powiedziała, że nasi inżynierowie będą pomagać w tworzeniu produktów, które będą wykorzystywane przez partnerów kreatywnych platformy na całym świecie. Rozpoczął się też nabór pracowników do nowego centrum na serwisie Netflix Jobs (jeśli ma ktoś ochotę aktywnie i od środka naprostować sprawę planu z reklamami to wysłanie aplikacji to niezły pierwszy krok).

Polska ma niesamowity talent inżynierski, biorąc pod uwagę doskonałe uniwersytety i silną społeczność programistów. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć kreatywność i innowacyjność, jakiej oczekujemy po ludziach zatrudnianych w tutejszym centrum inżynieryjnym. 
-Deborah Black, Netflix

Źródło: Netflix, tvbeurope 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  2
  A po chwili dodał i gwarantujemy płace na poziomie Amazona ;P
  (tak wiem, tu chodzi o inżynierów, a nie panów na magazyn, dodaję dla marud)
  • avatar
   Veritatis
   1
   Netflix — czytaj zideologizowany zapychacz czasu.
   • avatar
    roberto24
    1
    Jaka kreatywność, przecież to będzie sztampa nie z tej ziemi. Najlepiej zły biały Polak sprzedający czarnego Żyda geja, wybawionego z opresji przez niemieckiego dobrego SSmana Mohammeda. Netflixowy oskar. Jakaś rzeźnia po prostu...
    • avatar
     mpsk2
     0
     Jako pracownik Big Tech powiem, że takie firmy często płacą ~25% pensji z USA i ~70% RSU (przy czym w Polsce RSU nie jest opodatkowane z tego co wiem), dają umowę o pracę. Na juniora wymagajątyle co inne firmy na seniora, więc większość osób uważa, że się finansowo nie opłaca, ale google ma chyba z 2-3k ludzi w Polsce.