Telefony

Neverhood i Clayman powrócą po 15 latach?

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
14 komentarzy Dyskutuj z nami

The Neverhood to jedna z najbardziej oryginalnych gier jakie kiedykolwiek powstały. Jednym z jej głównych atutów było niekonwencjonalne poczucie humoru, co zresztą doceniliśmy w artykule o najzabawniejszych grach. Szkoda, by taki tytuł żywy był tylko w pamięci graczy...

Wygląda na to, że bardzo podobnego zdania są sami twórcy oryginału. Po latach starają się odzyskać prawa do tytułu i wydać go ponownie w wersji mobilnej.

Neverhood Mobile miałby trafić praktycznie na wszystkie liczące się platformy mobilne - Androida, iOS oraz Windows Phone 7, w wersjach zarówno dostosowanych do telefonów komórkowych, jak i tabletów. Warto monitorować akcję - na przykład na Facebooku.
 

Clayman w świecie Neverhood
 

Naszym zdaniem Clayman w środowisku mobilnym czułby się jak ryba w wodzie. A jak wy uważacie?
 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: joystiq

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xacobeo
  Ciągle nie jestem przekonany do grania na małych ekranach. W takim The Neverhood pewnie będzie można dostać oczopląsu rozwiązując zagadkę z myszką i dziesiątkami dziurek na raz. Podobnie przy znajdowaniu odpowiedniej drogi dla "naściennego" pojazdu wśród ciągnących się na ścianie wyżłobień. Mimo to z niecierpliwością czekam na efekt.
 • avatar
  Maciej Lewczuk
  Sam bym pograł.. Aż się łezka w oku zakręciła... Nie ma to jak plastelinowy świat...
 • avatar
  GLI75
  I wyobraźmy sobie jak nagle rozlega się głośne i dłuuuuuuuuuugie beknięcie. To ktoś właśnie gra w Neverhood-a na swoim smartphonie... :>
 • avatar
  jaco001
  http://www.youtube.com/watch?v=8DzDvYcT6yM
 • avatar
  pawgaw
  No!!!!!!!!!
  A pamiętacie: OOOOO, Hi!!! Helooooo!!!!! GO AWAY!!!
  To chyba jedyna gra, którą wspominam z sentymentem!!!! Coś fantastycznego!!!!!
  Jeszcze jak się przypomni filmik, jak oni to robili!!!! Bosh.....!!!
 • avatar
  Qbaz77
  Pamiętacie tą rewelacyjną muzyczkę z gry autorstwa Terrego S. Taylora? Mam oryginał CDA, a na nim 39 utworów, przywieziony z USA w '97 albo '98 roku. My precioussss! ;)
 • avatar
  RafiXII
  Nie ma się z czego cieszyć pewnie i tak to spi.... zepsują jak każdą kontynuację...
 • avatar
  mcszakal
  mam na pc [wygrzebałem z archiwów starego oryginała] i gram na dfend/dosbox :) a jak by wyszedł na androida to bym go zanabył i sobie w podróży cykał - świetny pomysł autorów :P nie będzie kosztował takiej kasy jak kiedyś, koszty produkcji i wydawnicze będą niższe i kupi ją o wiele więcej ludzi niż dawniej :P:P:P bo łatwiejszy dostęp będzie :P - jednym słowem - miooodzio :)

  to ja poproszę jeszcze wszystkie części ABE'a [Oddysee i Exodus PC i kolejne dwie co były na konsole] i wszystkie części Rayman'a na mobile przerobić :)
 • avatar
  majum
  dzięki, że przypomnieliście, znów sobie pogram