Konsole do gier

Nintendo nie musi obniżać cen

przeczytasz w 1 min.

To więcej niż prawdopodobne, że konsola do gier Nintendo Wii będzie po raz trzeci z rzędu gorącym hitem w czasie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób deklaruje, że zamierza kupić ten gadżet pod choinkę, inni zaś kupują go już teraz.

Choć Nintendo aktualnie zwiększyło produkcję Wii do co najmniej 1,8 mln egzemplarzy w ciągu miesiąca, szef amerykańskiego oddziału, Reggie Fils-Aime, powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters, że klienci ciągle powinni kupować-kupować-kupować! Chodzi bowiem o to, że konsol może zabraknąć i jeśli chcemy pograć przez święta, najlepiej kupić Wii już teraz.

– Mamy nadzieję, że konsol wystarczy. Ale po wysokich słupkach sprzedaży z października i jeszcze wyższych z listopada nasze obecne zasoby poważnie ucierpiały – powiedział Fils-Aime. – Moje przesłanie do klientów jest więc takie, że jeśli chcecie znaleźć pod choinką konsolę Wii, kupcie ją możliwie najszybciej – dodaje.


Nintendo Wii znów świątecznym hitem? (Fot. Tom’s Guide.com)

Z okazji zbliżających się świąt wiele firm obniża celowo ceny niektórych produktów, aby jeszcze bardziej zachęcić do kupna. Niemniej jednak Nintendo nie zamierza tego zrobić, ponieważ uważa, że nie ma takiej potrzeby.

– Klienci głosują portfelami i okazuje się, że wartość naszych konsol Wii i DS jest fantastyczna. Według mnie wyznaczyliśmy odpowiednie ceny, ponieważ kupujący uważają nasze produkty za świetne urządzenia, cechujące się dobrym stosunkiem ceny do możliwości – wspomniał Fils-Aime w wywiadzie.

Microsoft niedawno obniżył ceny konsoli Xbox 360 do 199 dol., sprawiając tym samym, że jest ona o 20 proc. tańsza od Wii. Mimo to Nintendo nie zamierza rezygnować z ceny 249 dol.– Nie ma takiej potrzeby, aby wprowadzać obniżki cen – podsumował przedstawiciel Nintendo.

W Polsce dostępność konsoli Nintendo Wii jest czysto japońska, czyli yako-taka. Najtaniej (według serwisu ceneo.pl) możemy kupić ją za 848 zł. Dobry jest za to wybór gier.

Źródło:Tom’s Guide.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  imarid
  0
  "Moje przesłanie do klientów jest więc takie, że jeśli chcecie znaleźć pod choinką konsolę Wii, kupcie ją możliwie najszybciej – dodaje."
  Nizle wciskanie kitu
  Nie dlugo co 10 osoba bedzie miec Wii :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja tego badziewia nawet za darmo bym nie wziol