• benchmark.pl
 • Windows 8
 • Aktualizacja Amber dla Nokia Lumia 520, 620 i 720 - obsługa Bluetooth 4.0 i nie tylko
Systemy operacyjne

Aktualizacja Amber dla Nokia Lumia 520, 620 i 720 - obsługa Bluetooth 4.0 i nie tylko

przeczytasz w 1 min.

Trzy smartfony firmy Nokia z systemem operacyjnym Windows Phone już w przyszłym miesiącu doczekają się aktualizacji o nazwie Amber.

Nokia Lumia 520 smartfon kolory

Trzy smartfony firmy Nokia z systemem operacyjnym Windows Phone już w przyszłym miesiącu doczekają się aktualizacji o nazwie Amber – Lumia 520, 620 oraz 720.

Według oficjalnych informacji podanych przez firmę Nokia, smartfony Lumia 520, Lumia 620 oraz Lumia 720 już w sierpniu otrzymają aktualizację Amber. Dodać ma ona obsługę najnowszego standardu technologii Bluetooth 4.0 Low Energy (tzw. Bluetooth Smart). Został on stworzony w celu stałej pracy i jednocześnie niezbyt dużego zapotrzebowania na energię, co z kolei przekłada się na wydłużenie czasu pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki temu możliwe będzie podłączenie smartfonów do urządzeń zewnętrznych, typu monitory fitness oraz smartwatch.

To jednak nie wszystkie nowości, jakie wniesie aktualizacja Amber. Otóż jak się okazuje, aktywowany zostanie dzięki niej także wbudowany w smartfony z serii Lumia moduł radia FM. Po tym, jak w Windows Phone 7.x z radiem nie było problemów, w „ósemce” sytuacja wyglądała inaczej – teraz ma to się jednak zmienić. Rozszerzona ma zostać także obsługa Gmaila oraz innych usług dostarczanych przez firmę Google.

Aktualizacja Amber zostanie udostępniona w sierpniu. Niestety firma Nokia nie ujawnia dokładnej daty.

Źródło: NDTV, ExpertReviews

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  1
  Jak dla mnie powinni poprawić ergonomię tego systemu.
  Przykład:
  Wchodząc w kontakty na ekranie 4,3 cala widzę 7 kontaktów sorry ale ślepy nie jestem i jak dla mnie nie potrzebne są tak wielkie nagłówki KONTAKTY czy inne tego typu..
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Radio się przyda, ale jeśli to wszystkie zmiany, to słabo.
   Dlaczego nie dadzą więcej opcji z tymi kafelkami, albo chociaż odblokują je dla aplikacji, bo naprawde system jest tak surowy że więcej opcji do personalizacji miałem w starym telefonie w810i sprzed 7-8 lat ;/ a przecież to smartfon...
   • avatar
    Hedrox
    0
    Mnie zastanawia taka rzecz. Bo tą aktualizacje dostały też inne telefony z Windowsem 8. Niektóre np HTC maja już radio FM. Ale taki piękny Samsung Ativ S już radia podobno nie dostał. Niektórzy mówią, że to tylko kwestia podłączenia słuchawek. Coś jest nie tak. Ten Samsung to niemal ideał jak dla mnie biorąc pod uwagę wygląd, parametry, oprogramowanie i cenę. Jednak brak radia FM go dyskwalifikuje. Niektórzy twierdzą, że to dopiero aktualizacja przygotowująca smartfona do otrzymania wkrótce radia. Czy ktoś ma może ten telefonik i może mi rozjaśnić sytuację po tej aktualizacji?