Konsole do gier

Nowa NVIDIA SHIELD TV trafia na rynek - znamy polską cenę

przeczytasz w 1 min.

Bardzo ciepło przyjęta konsola ma być teraz jeszcze bardziej funkcjonalna.

Na targach CES 2017 pojawiła się między innymi firma NVIDIA, która pokusiła się o bardzo interesującą zapowiedź. Poznaliśmy szczegóły dotyczące nowej wersji konsoli Nvidia SHIELD TV.

Jest to sprzęt dysponujący bardzo dużymi możliwościami, określany jako przystawka do TV, urządzenie strumieniującego bądź konsola. W każdym przypadku nie mijamy się z prawdą, a zainteresowanych bliższymi szczegółami zapraszamy do naszej recenzji Nvidia SHIELD TV. Teraz zajmiemy się bowiem tym, co do zaoferowania ma nowa wersja.

Zarówno stylistyka jak i specyfikacja techniczna pozostały bez zmian. Udało się jednak zmniejszyć gabaryty (dotyczy to także kontrolera) i wprowadzić istotne zmiany dotyczące oprogramowania. Co najważniejsze, producent postarał się o obsługę formatu 4K HDR. Zadbał też o większą liczbę aplikacji, między innymi Amazon Video czy Asystenta Google, a także o NVIDIA SPOT - dodatkowy mikrofon do obsługi funkcji sztucznej inteligencji.

NVIDIA SHIELD TV

„SHIELD TV to najnowocześniejsze urządzenie strumieniujące na świecie. Wspaniała jakość formatu 4K HDR, doskonała wydajność w grach, z której znane są produkty NVIDIA, oraz dostęp do szerokiej gamy produktów rozrywkowych zapewnią rodzinom wiele godzin zabawy. Nowa funkcja AI Home pozwala kontrolować i obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca w domu –  dzięki magii sztucznej inteligencji.” - Jen-Hsun Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA


Przedsprzedaż nowej wersji NVIDIA SHIELD TV rusza już teraz. Konsola jeszcze w styczniu trafi do rąk klientów w Polsce, a także kilku innych krajach Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Cena zestawu z kontrolerem do gier i pilotem wynosi 999 złotych.

Nieco później pojawić ma się wariant z dopiskiem Pro. Będzie większy, ale zaoferuje nie 16 GB, ale aż 500 GB pamięci. W tym przypadku cena zestawu z kontrolerem do gier i pilotem wyniesie już 1479 złotych.

Źródło: NVIDIA

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  6
  Cena tego sprzętu z 500GB dyskiem HDD to już śmiech na sali. Za te pieniądze można kupić konsolę do gier i nie trzeba żadnego Google Now z opłatą 25$ za 20 godzin rozgrywki w najniższej rozdzielności.
  • avatar
   roman106
   1
   Poprzednia wersja konsoli była coraz gorzej dostępna w ostatnich miesiącach poprzedniego roku. Przeczytałem pogłoski, że ma wyjść nowa. Nie spodziewałem się, że tak szybko ją pokażą. Będę brał :)
   • avatar
    napalm_death
    0
    Mam starszą wersję i jest super.
    16BG + karta SD
    Po opłacie 10$ są 3 miesiące za darmo. potem 10$ miesiąc.
    jest sporo darmowych gier.
    Zapis jest w chmurze, nie trzeba instalować gier ,uruchamiają się szybko. Działa płynnie w FullHD. W Tomb Rider (ten nowy) Przy max rozdzielczości średnio 111kl/ser. cos pięknego.

    Wiadomo są też płatne gry za większą kasę jak ktoś dużo gra to sie opłaci bo po zakupie można zainstalować też na PC.

    jest też dużo gier na Android'a fajnych.

    do tego działa KODI - szybko i sprawnie.

    wg. mnie jako przystawka do filmów i do gier petarda