Konsole do gier

Nowy Xbox będzie "mocno nastawiony na Windows". Zacny przeciek

przeczytasz w 1 min.

Konsola Xbox następnej generacji może być zupełnie czymś innym, niż wszyscy się spodziewają. Nowe przecieki rzucają światło na potencjalne zamiary Microsoftu.

Powszechnie wiadomo, że Microsoft nie zrezygnuje z konsol. Prawdziwą perłą w koronie giganta z Redmond ma być Xbox nowej generacji - konsola, która podobno zagwarantuje “największy skok technologiczny w historii”, jak stwierdziła Sarah Bond, prezes działu Xbox. Co wiemy o tym sprzęcie? Znany w branży Jez Corden dzieli się nowymi ustaleniami o nieoficjalnym charakterze.

Jaki będzie nowy Xbox?

Nowa konsola Xbox będzie “urządzeniem referencyjnym”, co uczyni z niej bazę dla producentów wytwarzających urządzenia na wzór Asus ROG Ally. Więc jest to kolejny trop, który prowadzi do Xbox Handheld.

“Następna konsola Xbox będzie mocno nastawiona na system Windows i najprawdopodobniej będzie urządzeniem referencyjnym dla producentów tworzących urządzenia takie jak ASUS ROG Ally. Podobnie jak Surface Pro 11 jest urządzeniem referencyjnym dla komputerów AI.” - przekazuje Jez Corden w serwisie X.

Nie jest wykluczone, że nowy Xbox zostanie wyposażony w system Windows 12. To powinno sprawić, że na nowym sprzęcie bez problemów uruchomimy gry z platformy Steam lub Epic Games Store.

Branża nie jest zgodna, co dokładnie Microsoft szykuje w ramach nowej generacji sprzętu. To będzie tylko Xbox Handheld, czy ofertę wzbogaci tradycyjna konsola, będąca odpowiednikiem nowej generacji Xbox Series X|S? Tyle pytań, a tak niewiele odpowiedzi.

Źródło: X, Game Rant

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  GejzerJara
  4
  pytanie jaki to będzie windows, i czy zaczną go okładać przez DRM tak jak tradycyjną konsolę, uniemożliwiając instalowania czegokolwiek z zewnątrz? tak ma surface z arm.

  dla odmiany android, zmiana w konfigu i można instalować dowolne aplikacje, nie tylko sklepowe.
  • avatar
   antytalent
   4
   To nie może tak wyglądać bo to oby oznaczało że przyszły xbox będzie w zasadzie komputerem a nie konsolą. Coś tu nie gra.