Karty graficzne

Słabsza wersja karty graficznej GeForce GTX Titan w planach firmy Nvidia

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
33 komentarze Dyskutuj z nami

Nowy model oferować będzie specyfikację zbliżoną do akceleratora obliczeniowego Tesla K20, a jego premiera nastąpi w trzecim kwartale tego roku

Nvidia GeForce GTX Titan karta graficzna grafika

Za nami premiera karty graficznej Nvidia GeForce GTX Titan, którą można nazwać najwydajniejszą, jednoprocesorową konstrukcją na rynku. Wygląda jednak na to, że koncern z Santa Clara ma w planach jej trochę słabszą odmianę.

Szwedzki serwis Sweclockers informuje, że nowy model oferować będzie specyfikację zbliżoną do akceleratora obliczeniowego Tesla K20. Oznacza to zatem, iż na pokładzie karty znajdzie się procesor graficzny Kepler GK110 z 2496 rdzeniami CUDA (aktywne 13 z 15 bloków SMX) oraz 2,5 lub 5 GB pamięci wideo GDDR5 o 320-bitowej magistrali. Niestety jej dokładne taktowania jeszcze nie są znane.

Premiera słabszego „tytana” zapowiadana jest dopiero na trzeci kwartał bieżącego roku – najbardziej prawdopodobny jest tutaj lipiec lub sierpień.

Model GeForce GTX 680 GeForce GTX Titan "Lite" GeForce GTX Titan
Procesor graficzny Kepler GK104 Kepler GK110 Kepler GK110
Rdzenie CUDA 1536 2496 2688
Pamięć wideo 2 GB GDDR5 2,5/5 GB GDDR5 6 GB GDDR5
Magistrala pamięci 256-bit 320-bit 384-bit
Cena $499 ? $999

Źródło: Sweclockers

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tak czy inaczej będzie kosztował krocie. Ja jednak poczekam na radeona i wtedy ceny może się trochę wyrównają :) Osobiście chciałbym aby AMD wydało jednoprocesorowy GPU który będzie wydajniejszy od Titana. Bardzo dobre dla rynku
  6
 • avatar
  gural23
  "Zapowiada się ciekawie. Jeżeli będzie w niskiej cenie, to się skuszę. " Jeśli >2400zł to kosząca cena to pozdrawiam. Na pewno tańszy niż gtx 680 nie będzie.
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Już widzę jak te 42 osoby z ankiety "skuszą się" na tę konstrukcję:D
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  No jakby wypuścili takiego z taką specyfikacją to by im się ten zwykły przestał sprzedawać więc to mało prawodopodobne.
  1
 • avatar
  Chiny_X
  To był by NEWS:
  "Nvidia obniża ceny kart o 20%"
  1
 • avatar
  atomowy
  Wypuszczają słabszego titana, bo normalna seria była limitowana i nie przewidzieli, że będzie aż takie zainteresowanie. Teraz trzeba dorobić kilka kart ale nie mogą być przecież wydajniejsze od limitowanego titana. Głupia sprawa, bo nadal bawią się w strategię wypuścić coś co dla nich nie jest topową kartą, a dla nas to tzn "potwór" wydajności. A potem pozostaje im wykastrować potworka i dalej robić pieniążki :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeszcze pozadnie niewykozystuje sie 2GB a co dopiero 5 czy 6 gb; chwyt marketingowy jak nic, niech popracuja nad zwiekszeniem czestotliwosci zegara a nie nad przymusem dokladania pamieci.
 • avatar
  SoundsGreat
  Mają odpady po K20 - robią Titana, mają gorsze odpady po K20 i po Titanie, robią Titana Lite - przedsiębiorczo. Uważam, że to dobrze.
  -3
 • avatar
  Nieznośny
  Jak to w końcu jest? To jest ich nowa seria kart czy oprócz tego wypuszczają serię 700? Chyba się w końcu pogubiłem.
 • avatar
  Konto usunięte
  Czy ja wiem czy jest aż tak wielkie zainteresowanie? Na pewno nie u normalnych użytkowników. Dlatego też robią słabsze ( nadal bardzo wydajne) Titany, właśnie dla zwykłych graczy.
 • avatar
  projectdarkstar
  Zabrzmię jak zdarta płyta, ale tak naprawdę to zainteresuje mnie dopiero coś w stylu 760TI.
  Titan jest abstrakcyjnie drogi (850 funtów). Mnie interesuje karta w przedziale 250-300, czyli na dzień dzisiejszy 660TI.
  Jeżeli jakiś-tam Titan light wyjdzie w tym przedziale cenowym i będzie miał wydajność zbliżoną do obecnej 680tki to się skuszę.
 • avatar
  Nieznośny
  Raczej do końca roku się nie doczekasz niestety. Coś w tym roku NVIDIA namieszała z wydawaniem swoich kart.