Laptopy

nVidia Tegra w netbooku MSI

przeczytasz w 1 min.

Serwis Übergizmo zaprezentował obszerną foto relacje z wstępnego testu netbooka firmy MSI wykorzystującego układ nVidia Tegra.

Cały komputer pobiera około 1W prądu, co jest wartością dalece niższą niż w dostępnych obecnie na rynku rozwiązaniach. Jego główną przewagą mają być niezwykle długie czasy pracy i czuwania, dodatkowo oferuje złącze HDMI co umożliwia przesyłanie wideo o wysokiej rozdzielczości razem z dźwiękiem jednym przewodem prosto do nowoczesnych telewizorów.

Komputerek wyposażono w system operacyjny WinCE, co wydaje się być największym ograniczeniem tego prototypu jednak zapewnia dosyć duży wybór aplikacji, i zachowuje zbliżony do systemów Windows(TM) x86 interfejs użytkownika. 

 

 

 

Źródło: Übergizmo

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Windows CE... toż to smartfon z klawiaturą i dużym ekranem ;>
  Tylko, że dzwonić się nie da ;p
  Wydaje mi się, że Tegra ma sens w urządzeniach "dzwoniących". Chyba, że w przyszłości bardziej skomplikowane OeSy będą dostępne.
  A 1 W jest bardzo obiecujący. Ale wydaje mi się, że trochę przesadzony. Ekran pewnie zużywa więcej...
  Wyjdzie w praniu ;p
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tegra nie nadaje się do komputerów jest niesamowicie oszczędna ale kosztem wydajności. Było pewne że na tym zwykły system jako tako nie pójdzie a "35 fps w Quake III Arena przy 848*480" to jest mało byle jaka zintegrowana to pociągnie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja tam bym viste ciachnął