Technologie i Firma

Bezpłatna konferencja Open Source Day 2016 za 2 tygodnie w Warszawie

przeczytasz w 1 min.

IX edycja konferencji to około 30 wykładów na temat oprogramowania open source oraz warsztaty techniczne.

Open Source Day 2016

Open Source Day jest jedną z największych w naszej części Europy konferencji na tematy związane z otwartym oprogramowaniem. Już za dwa tygodnie w Warszawie odbędzie się jej dziewiąta edycja.

Spotkanie Open Source Day 2016 odbędzie się 26 kwietnia w warszawskim hotelu Marriott. Będzie to okazja do spotkania i dyskusji z najważniejszymi twórcami otwartego oprogramowania, liderami branży IT oraz członkami open-source'owej społeczności. W planie konferencji znajduje się około 30 wykładów oraz warsztaty techniczne.

Tematyką konferencji jest otwarte oprogramowanie. Podczas IX edycji Open Source Day uczestnicy dowiedzą się między innymi jak przedstawia się przyszłość, na czym polega synergia korporacji i świata open source, jak wygląda rozwój takiego oprogramowania i jakie są najnowsze osiągnięcia na tym polu. Z pełnym programem można zapoznać się na oficjalnej stronie.

Głównym Partnerem wydarzenia jest firma IBM, a wśród partnerów znajdują się też Red Hat, Suse, Docker, EDB, Microsoft, Fujitsu, Zabbix, Comp i Zextras. Konferencję Open Source Day 2016 odwiedzi też gość specjalny – wiceminister cyfryzacji, Witold Kołodziejski. Organizatorami są firmy B2B i Linux Polska, które zadbały o zacne grono ekspertów i przedstawicieli społeczności.

Prezes Linux Polska, Dariusz Świader mówi: „Open Source jest jednym z najważniejszych obecnie trendów IT, śmiało wykorzystywanym przez duży biznes. Mamy do czynienia z fenomenem, który zmienił podejście menedżerów do kreowania rzeczywistości komercyjnych zastosowań informatyki”.

Udział w  Open Source Day 2016 jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego też wszyscy chętni powinni czym prędzej zarejestrować się na oficjalnej stronie konferencji.

Źródło: B2B, Linux Polska

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!