RTV

Optoma UHD550X - projektor 4K do domu za mniej niż 10000 złotych

przeczytasz w 2 min.

Optoma znana z oferowania świetnej jakości obrazu w przyzwoitej cenie, wprowadza na rynek projektor 4K.

O projektorach Optoma wyrażaliśmy się pozytywnie już niejednokrotnie. Dotychczas były to jednak sprzęty albo biznesowe, albo rozrywka o rozdzielczości co najwyżej FullHD. Optoma jednak na tym nie poprzestaje i wprowadza do sprzedaży projektor UHD550X, który oferuję pełną (nie interpolowaną jak to jest w niektórych projektorach „prawie 4K”) rozdzielczość 4K w cenie 9490 złotych.

Optoma UHD550X

Atrakcyjna cena, a co w zamian

Cena poniżej 10 tysięcy złotych za projektor 4K to cena przystępna, zważywszy na zalety dużego obrazu jaki daje projektor (producent wspomina nawet o przekątnej 302 cali). Optoma UHD550X to podobnie jak inne projektory tego producenta przeznaczone do rozrywki urządzenie o sporej deklarowanej jasności 2800 lumenów.

W projektorze zastosowano technologię wyświetlania DLP, która wspomagana jest przez technologię XPR. To wszystko po to, by pozbyć się wszelkich nieregularności obrazu składającego się z około 8,3 miliona pikseli (jak dobrze wiemy, 4 razy większej liczby niż w przypadku FullHD). Taka rozdzielczość wyświetlanie obrazów o przekątnych znacznie większych niż 100 cali czyni jeszcze sensowniejszym niż w przypadku projektorów FullHD.

Optoma UHD550X przód

Optoma UHD550X góra

Optoma UHD550X tył

Należy też wspomnieć, że Optoma UHD550X to nie tylko rozdzielczość 4K, ale również bardzo popularne (szczególnie mocno promowane w przypadku telewizorów) wsparcie dla HDR. Wraz z nim Optoma zadbała o wsparcie dla standardu REC.709, które w przypadku tego producenta gwarantuje świetne kolory już po wyjęciu projektora w pudełka. Tak jest w projektorach FullHD, są zatem podstawy, by podobnych wyników oczekiwać od najnowszego produktu.

Dostosowany do eleganckiego pomieszczenia

Obudowa Optoma UHD550X jest wykończona w bieli, a kształt projektora doskonale wpisuje się w elegancję nowoczesnych pomieszczeń. Producent zapowiada, że UHD550X będzie projektorem cichym (hałas 25 dB), ale też mogącym w razie potrzeby nagłośnić pomieszczenie bez konieczności stosowania zewnętrznego zestawu audio. Projektor udostępnia opcję przesuwnej osi optycznej w pionie.

Osoby przyzwyczajone do spartańskiego panelu tylnego, w przypadku Optoma UHD550X będą mile zaskoczone. Znajdziemy bowiem nie tylko porty HDMI, USB z zasilaniem, wyzwalacz 12 V i wyjście audio. A również port Ethernet, dodatkowe wyjście USB i złącze dźwięku cyfrowego.

To wszystko czyni Optoma UDH550X propozycją, na którą miłośnicy projektorowego 4K powinni zwrócić uwagę.

Specyfikacja Optoma UHD550X

 • rozdzielczość: 4K / UHD
 • technologia wyświetlania: DLP z XPR
 • żywotność lampy: 15 tysięcy godzin
 • waga: 7,8 kilograma
 • jasność: 2800 ANSI lumenów
 • kontrast: 500000:1
 • współczynnik rzutowania: 1,39 - 2,22 : 1
 • wielkość obrazu: 0.67 - 7.68m (26.45" - 302.2") przekątna
 • przesuwna oś: w pionie, stopień przesunięcia +/- 15 stopni
 • głośniki: 8W
 • wymiary: 498 x 331 x 141mm
 • złącza: HDMI v2.0, HDMI v1.4 + MHL, VGA, USB-A power, USB serwisowe, Audio wejscie/wyjście, S/PDIF wyjście, 12V wyzwalacz, RS232, RJ45

Źródło: Optoma

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pogromca blacharni Pro
  -2
  W dzien, przy nieprzyslonietych oknach, z projektora taka jasnosci i taki kontrast? Fiu, fiuu...

  Szkoda, ze jasnosc po 1/3 dlugosci zycia lampy projektora spada niemal o polowe.