Konsole do gier

PlayStation przyniosło Sony zyski największe od roku 1998

przeczytasz w 1 min.

Marka PlayStation ma się obecnie naprawdę dobrze.

PlayStation

Marka PlayStation ma się obecnie naprawdę dobrze, o czym zresztą można było ostatnio usłyszeć dość często. Mało kto przypuszczał jednak, że Sony ma w związku z nią aż takie powody do zadowolenia.

Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, pochwalił się w ostatnim wywiadzie naprawdę interesującą nowiną. Okazuje się, iż PlayStation przyniosło ostatnio Sony zyski największe od roku 1998, a więc producent ma się z czego cieszyć. Sukces w dużej mierze zawdzięczany jest bardzo ciepłemu przyjęciu PlayStation 4, ale producent stara się reagować na rynkowe zmiany i dostosowywać do nich.

"Branża skupiła się obecnie na stosunkowo wąskim zakresie. Czy możemy nadal produkować interesujące nowe produkty? Właśnie to jest teraz największym wyzwaniem.

Co zatem pomogło, prócz nowej konsoli, odnieść marce PlayStation taki sukces? Shuhei Yoshida twierdzi, iż w dużej mierze przyczyniła się do tego różnorodność oferty gier oraz pomoc niezależnym twórcom, którzy okazali się na tyle utalentowani, że zrewanżowali się sporą ilością całkiem dobrze sprzedających się propozycji.

"Jeśli nie byłoby Sony, nie mógłbym robić tego co robię w tej chwili. To było jak inwestycja z niebios, coś niespotykanego w branży gier." - Yohei Kataoka, szef studia Crispy, które przygotowało Tokyo Jungle zakupione przez ponad 230 000 graczy

Źródło: vg247, blog.us.playstation

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  12
  Zarobili na ps+ ;PPPPPP
  • avatar
   Akatzuky
   5
   Szkoda że musieli obniżyć moc nowych konsol aby ich produkcja się opłacała, PS3 to był potwór jak wychodził ale wyszli na tym wszystkim na zero.. Pozostaje liczyć że wymienią układ w wersji slim
   • avatar
    Satanski
    5
    Do sprzętu nie dopłacają, gry drogie jak jasna cholera, multiplayer płatny... Jak mają nie zarabiać?
    • avatar
     Czaszka
     0
     Dziwie się że nie ratowali smartfonów marką PlayStation, dla przykładu ciekawym pomysłem są uchwyty dla smartfonów do padów od PS3(można łączyć przez bluetooth). Do tego portowanie/emulacja największych hitów z PSX/PS2, sukces murowany.
     • avatar
      prime27pl
      0
      I bardzo dobrze .
      • avatar
       Sander Cohen
       0
       He he. PS4 utrzymuje Sony przy zyciu. Maja ogromne szczescie ze konsola im sie udala i ze MS pozwolil sobie zostac w tyle, przynajmniej na poczatku...