Gadżety

Nie wierzysz, że przyszłość już nadeszła? No to zobacz ten wynalazek

przeczytasz w 2 min.

Gravity Industries - firma, która systematycznie rozwija projekt plecaka odrzutowego pokazała w ostatnim czasie nagranie z rekordowym przelotem w górach. To, co jeszcze niedawno było abstrakcją, dziś staje się namacalną rzeczywistością.

Plecak odrzutowy rodem z gier wideo jest już rzeczywistością

Przemieszczanie się z punktu A do B zwykle kojarzy się ze spacerem, ewentualnie jazdą samochodem (lub rowerem) w przypadku większych odległości lub podróżą samolotem. W przyszłości jednak wśród tej listy sposobów na przemieszczanie się z pewnością zagości przelot… plecakiem odrzutowym - a to dzięki intensywnym pracom prowadzonym przez Gravity Industries nad tym środkiem transportu.

Tego rodzaju wynalazek jest czymś, co dla większości budzi skojarzenia wyłącznie z grami wideo - bo kto z nas nie pamięta kultowego GTA: San Andreas i lotów z plecakiem odrzutowym na plecach (ja nadal pamiętam kod, który go wywoływał i w sumie też lokalizację, gdzie można było go znaleźć - Wy też?).

Dziś, za sprawą wynalazku Gravity Industries możemy podziwiać, jak prawdziwy plecak odrzutowy radzi sobie w rzeczywistości i trzeba przyznać - pierwsze wrażenie jest genialne!

Plecak odrzutowy od Gravity Industries może mieć mnóstwo zastosowań

Na ostatnio opublikowanym filmie przez Gravity Industries, drukowany w 3D kombinezon mógł wykazać się w dość trudnych, bo górskich, warunkach. Genialny wynik wzniesienia na wysokość niemal 1 km (z maksymalną prędkością ok. 130 km/h) sprawia, że sprzęt jest wystarczająco użyteczny i można go wykorzystać do krótkich podróży, ale też może znaleźć zastosowanie w ratownictwie górskim.

Gravity Industries chce wprowadzić swój plecak odrzutowy do służby wśród ratowników medycznych wykonujących swoją pracę w górach - w takich warunkach to doskonałe rozwiązanie.

Jak wynika z nagrania, skafander jest w stanie doprowadzić pilota do miejsca położonego wysoko w górach, w miejscu gdzie drony i helikoptery z uwagi na ograniczoną widoczność nie mogą dotrzeć. Oprócz tego do minimum skrócony jest czas potrzebny podczas pieszej wędrówki aby dotrzeć na szczyt, co w przypadku zagrożenia życia jest kluczowym elementem.

Jak myślicie, jakie jeszcze zastosowanie może mieć taki plecak odrzutowy? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Gravity Industries

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Jest super, ale jeszcze lepiej będzie jak można będzie zawisnąć w powietrzu i mieć wolne ręce.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Gdyby takim latać do roboty prosto z balkonu, to nie trzeba by było czekać na windę! ;-)
   • avatar
    zack24
    4
    Genialne. I to jest pomysł, jak wykorzystać nowoczesne technologie. Może i robi trochę hałasu i zamieszania, ale cel szczytny. Brawo!
    • avatar
     youkai20
     4
     Prezentuje się super, ale ciekawi mnie (i moje plecy ;) ) ile to ustrojstwo waży. Oraz jaki koszt takiej "przejażdżki" (nawet nie wspominając o cenie samego plecaka).
     • avatar
      NiemenCrystal
      1
      Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

      niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
      • avatar
       NiemenCrystal
       1
       Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

       niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
       • avatar
        piomiq
        -1
        "Jak myślicie, jakie jeszcze zastosowanie może mieć taki plecak odrzutowy?"
        Autor nie podał prawie żadnych szczegółów technicznych. Słabo :(

        Zastanawiam się jaki jest zasięg tego sprzętu?
        Jeśli posiada napęd elektryczny, tak zakładam bo nie widać było dymu z rury wydechowej, to jak długo trzeba ładować akumulatory?
        Jaki jest udźwig tego plecaka? Bo co jeśli rannego trzeba byłoby przetransportować, a helikopter akurat nie mógłby polecieć ze względu na warunku pogodowe
        Ciekawe ile hałasu to generuje, bo na filmiku grała muzyka?
        Cena. Zapewne tanie to nie będzie i zastanawiam się czy opłacalne.

        News bardzo mało techniczny, a bardziej sensacyjna ciekawostka.
        • avatar
         MokryN
         -3
         Będzie życie ratować? Czym? Obecnością?
         • avatar
          xmexme
          -3
          Super puper.. ale ograniczenia tego rozwiązania sprawiają że przyda się w nielicznych sytuacjach lub do zabawy.
          Kilka minut lotu i trzeba tankować.
          • avatar
           pawluto
           -3
           Fajne będą filmi jak ludzie zaczną spadać po awarii tego placaczka...
           • avatar
            Tu_Szczecin
            -4
            Skąd wiadomo, że to nie humbug? I kto to filmował W LOCIE? Ktoś z drugim takim plecakiem? Szczególnie w "widoku HUD" wygląda to na grę komputerową..
            • avatar
             rybak
             -8
             Autorze! Może by tak przed opublikowaniem artykułu coś poczytać najpierw?
             Pierwszy jetpack odbył lot w 1961r. w USA . Fachowa nazwa tego Rocket Belt . Był testowany przez wojsko , był używany w filmach (James Bond się kłania), był (i może jest dalej) częścią amerykańskich festiwali czy choćby wyścigów NASCAR.
             Wspomniane w artykule Gravity Industries nie tylko nie wynalazło tego gadżetu ale nie jest nawet jedyną firmą która się tym zajmuje - Jetpack Aviation robi to w USA.
             Gratuluję odkrycia koła.
             • avatar
              paankracyki
              0
              Oczywiście to jest super i fajnie byłoby czymś takim kiedyś polatać. Ale z drugiej strony możliwości takiej technologii są dość ograniczone. Już dziesiątki lat temu wojsko romansowało z pomysłami na "jetpacki", ale zawsze ograniczeniem była długość lotu. Teraz to się za bardzo nie zmieniło i szybko się nie zmieni - nie ma na horyzoncie takiej technologii, która pozwoliłaby zgromadzić dostateczną ilość energii, żeby przy tak niewielkiej konstrukcji unosić człowieka przez dłużej niż kilka minut.
              • avatar
               Naruto1
               0
               "Plecak odrzutowy rodem z gier wideo jest już rzeczywistością" i to od dawna, w tym wersja od Gravity, przykładowy filmik z pokazu:
               youtube.com/watch?v=Gl3oXslewlA
               i testu wojskowego:
               youtube.com/watch?v=suHOLFhbwsM
               Tu jest mowa o rekordzie a nie o wynalezieniu.

               "Tego rodzaju wynalazek jest czymś, co dla większości budzi skojarzenia wyłącznie z grami wideo"
               Testy różnej maści jet packów są pokazywane co jakiś czas w TV, same jet packi pojawiają się od dawna w filmach (od czasów, gdy nie było mowy o grach wideo). Obstawiam, że teza jest błędna, szczególnie że również dla kojarzących jet packi z grami nie musi to być WYŁĄCZNE skojarzenie. Ja np. owszem kojarzę z grą Jet Pac z ZX Spectrum, w którą się zagrywałem "za dzieciaka", ale nie wyłącznie z grą (jak wyżej).
               • avatar
                Teodor
                0
                Fajne, tylko niepokoi mnie kwestia zużytej energii.