Karty graficzne

Prawdziwe X-Fi tylko na płytach MSI?

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi dzisiaj MSI, spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku płyt głównych wykorzystujących technologię Creative X-Fi, jedynie produkty MSI dekodują dźwięk w sposób sprzętowy. Płyty są wyposażone w oryginalne układy firmy Creative, takie jak procesor sygnałowy (DSP), przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) i analogowo-cyfrowe (ADC) oraz zoptymalizowane oprogramowanie Creative. Zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić użytkownikowi doświadczenie idealnego dźwięku podczas gier, oglądania filmów, czy korzystania z aplikacji multimedialnych.

Wielu producentów sprzętu komputerowego używa obecnie w opisie swoich produktów frazy “X-Fi”, chociaż tak naprawdę wykorzystują oni jedynie dekoder audio HD, pomijając najważniejsze cechy tej technologii, takie jak wysoce wydajny procesor DSP oraz przetworniki DAC i ADC. W praktyce trudno nazwać takie rozwiązania prawdziwymi kartami dźwiękowymi. Jedynie MSI oferuje prawdziwe rozwiązania X-Fi, gwarantując doświadczenia najwyższej jakości dźwięku i zapewniając przy tym minimalne wykorzystanie procesora. Takie podejście do technologii X-Fi umożliwia graczom cieszenie się nie tylko dźwiękiem HD, ale również wysokiej jakości obrazem.

Pomimo trwającego kryzysu finansowego, który zmusza wielu producentów do zmniejszenia kosztów nawet w działach badawczo-rozwojowych, MSI nie idzie na kompromis i wciąż wprowadza na rynek najwyższej jakości produkty, czego najlepszym przykładem mogą być płyty główne MSI w pełni wykorzystujące technologię X-Fi firmy Creative.

Lista płyt MSI z wspomnianym układem: Eclipse Plus, Eclipse SLI, P45 Diamond, P35 Diamond, P7N2 Diamond, P7N Diamond, X38 Diamond, K9N2 Diamond.

Jakie są Wasze doświadczenia z rozwiązaniami X-Fi - nie tylko na płytach MSI?

Źródło: Informacja prasowa, MSI

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Otheim
    0
    Co do X-Fi, dla mnie to porażka. Po jakimś czasie użytkowania jej wróciłem do starej poczciwej Audigy 1, bo jak na razie sprawuje sie nieżle na viście i XP. :)
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      X-FI Xtreme Audio to nie jest prawdziwy X-FI gdyż nie zawiera procesora X-FI (czyli CA20Kx). Zamiast tego zawiera kontroler CA0110-IBG, który ma takie same możliwości jak kontroler IHDA zintegrowany w chipsecie na każdej nowej płycie głównej. Ta karta NIE zawiera DSP dlatego nie będzie sprzętowej akceleracji DirectSound3D i OpenAL. Jeśli rzeczywiście MSI da taką reklamę to będą masowe pozwy za oszukiwanie ludzi. Creative już raz miał przegraną sprawę w sądzie gdy twierdził, że Audigy w pełni przetwarza 24 bitowy dźwięk. Taką samą Xtreme Audio tylko bez nalepki MSI można kupić od Creative bezpośrednio w pudełku. Na stronach Creative można zobaczyć, że Xtreme Audio nie ma sprzętowej akceleracji DirectSound3D i OpenAL oraz EAX emuluje programowo. Pod względem obciążenia CPU nie różni się od HD Audio w nowych chipsetach na płytach głównych czy popularnych kartach dźwiękowych na kostkach VIA Envy czy C-Media Oxygen. MSI X-FI Xtreme Audio == Creative Xtreme Audio PCI-E == Audigy SE == SB Live! 24bit. Creative po prostu tylko nieznacznie zmienia chipset i id sprzętu aby ludzie za darmo nie przerabiali sobie kart sb live! 24bit na X-FI xtreme Audio. Creative to kotleciarz jeśli chodzi o tanie karty dźwiękowe.
      • avatar
        Otheim
        0
        Dokładnie zbiggy. ;)
        • avatar
          Zajdi
          0
          Jak dla mnie to X-Fi jest przereklamowane.
          Np "24-bit crystalizer" działa jak zwykły podbarwiacz dźwięku. Coś takiego mamy za darmo chociażby w iTunes.
          Nie wspomnę już o szeroko chwalonych na forach sterownikach pod Vistę :)
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            ostatnio znalazłem do swojej płyty GA-EP45-DS3R stery
            "Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip
            (This audio driver together with Creative Utility enableds X-Fi crystallizer, X-Fi CMSS-3D,EAX®ADVANCED HD4.0)"

            próbował ktoś tego? jest pełna wersja? (na stronce jest tylko jakiś 30 day trial)
            • avatar
              Szymon331
              0
              Ale wiecie zawsze lepsze to niż zintegorwane badziewie jakie nam od lat wciskają producenci płyt głównych. Zawsze taki Creative będzie oferował więcej niż najlepszy Realtek na X58.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                I tu sie zgadzam z Szymon331, aczkolwiek te uwazam ze creative probuje zarobic, ale chyba jak kazdy producent....
                • avatar
                  kiepski
                  0
                  Witam !!

                  Jestem posiadaczem owej karty i jak najbardziej jest to najtańszy badziew o Creativa. Jest na scalaku CA0110-IBG i jest 30% mniejsza od titanium pro którą również posiadam ...

                  Czyli brak EAXa sprzętowego ... no co za pech :)