Filmy / seriale / VOD

Morbius znów opóźniony. Bo Spider-Man i pieniądze?

przeczytasz w 1 min.

Jeśli ostrzyliście sobie, nomen omen, kły na Morbiusa to niestety na premierę trzeba będzie poczekać dłużej. I to nie dlatego, że film jest jeszcze nieprzygotowany.

Morbius opóźniony raz jeszcze. Kiedy premiera?

Jeśli wiecie ile razy przekładano już premierę omawianego filmu to bez wątpienia zaliczacie się do grona tych, którzy wyczekują go z największymi nadziejami. Podobna sytuacja zdarzyła się już sześciokrotnie i na tym nie koniec. Wydawało się, że teraz wszystko jest na dobrej drodze, ale jak się okazuje, Morbius nie zadebiutuje 28 stycznia, a dopiero 1 kwietnia.

Nikt już szczególnie głośno o tym nie mówi, być może chcąc minimalizować złość niektórych widzów. Aktualizacja materiałów promujących film nie pozostawia jednak wątpliwości, nie są to przecieki, ale oficjalne informacje. Oby tym razem ostateczne, ale w przypadku takich perturbacji trudno mieć jakąkolwiek pewność.

Morbius

Być może winny jest Spider-Man: No Way Home

Wiele wskazuje na to, że tym razem powodem opóźnienia premiery jest nie pandemia, ale inny film Sony Pictures. Chodzi o bijący rekordy sprzedanych biletów Spider-Man: No Way Home. Wedle ustaleń Deadline, w Sony Pictures zakładają, że jeśli Morbius reżyserowany przez Daniela Espinosę pojawi się w kinach kilka tygodni później to zyski okażą zauważalnie wyższe, bo obydwa filmy nie będą ze sobą rywalizować.

Czy faktycznie mamy do czynienia z produkcjami celującymi w tę samą, a przynajmniej podobną, grupę odbiorców? Łączy je bezsprzecznie Marvel. Niektórzy przypinają Morbiusowi łatkę bardziej poważnej i przy tym mroczniejszej produkcji. Możliwe, że takową będzie, ale na dużą dawkę brutalności nie ma co liczyć. Również tutaj zdecydowano się bowiem na kategorię PG-13.

Czekacie? Uważacie, że faktycznie takie pobudki mogły stać za decyzją Sony Pictures?

Źródło: comicbook, Sony Pictures

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Jak zwykle chodzi o kasę, co psuje dobrą zabawę ludziom.
  • avatar
   Mario2k
   1
   Po co wypuszczać w danym okresie czasu 4 filmy jak można wypuścić 2 i zarobić tylko nieco mniej niż na czterech . To jest nowa ekonomia tylko jeszcze o tym nie wi 98% populacji. W IKEA brakuje mebli w Kanadzie która jest jednym z największych Exporterów drewna brakuje w sklepach stolarki budowlanej ! ludzi weźcie się obudźcie bo was wydoją do cna.
   • avatar
    Marucins
    0
    "Daniela Espinosę pojawi się w kinach kilka tygodni później to zyski okażą zauważalnie wyższe, bo obydwa filmy nie będą ze sobą rywalizować."
    I to jest deb*** myślenie tych od kalkulacji strat torrentowych sieci.
    Co za brednie. Skoro fani pójdą na jeden i drugi, tak samo i zwykli widzenie - co ma ze sobą rywalizować? Toż to to same uniwersum!
    • avatar
     Ad_Lou
     0
     przecież pająk już jest na wylocie z kin, bardziej stawiam na kwestie obostrzeń... że nie chcą się w centrum kolejnej fali ładować do kin...