Internet

Netflix ponownie zabiera się za współdzielących konta

przeczytasz w 2 min.

Zaliczacie się do grona abonentów serwisu Netflix? Opłacacie go samodzielnie czy na spółkę? Ta druga opcja bywa nadużywana i ponownie pojawiają się podchody pod ukrócenie tego procederu.

Współdzielący konta Netflix na celowniku, tym razem to Włosi

Ponownie, bo nie jest to nowy temat. Odbił się dość szerokim echem już na początku zeszłego roku. Do tego stopnia, że Netflix dość szybko zareagował i wydał uspokajający komunikat mówiący, iż nie chce „dokręcać śruby”. Uwierzyliście?

Jak na niechęć do zmian przeprowadzanych jest sporo testów. Tym razem odbywają się one we Włoszech, gdzie Netflix prezentuje ekran ostrzegawczy skierowany do osób, które dzielą się hasłami do serwisu. Nie odbiega on tego, jaki można było oglądać w zeszłym roku w innych krajach. Znów można dokonać weryfikacji otrzymanym (drogą SMS lub e-mail) kodem, ewentualnie założyć nowe, własne konto.

Czy dzielenie konta Netflix jest legalne?

Kilka miesięcy temu Netflix zdecydował się zaktualizować cennik w Polsce. Obecnie trzy oferowane pakiety kosztują u nas 29 zł miesięcznie, 43 zł miesięcznie oraz 60 zł miesięcznie. Różnice wynikają nie tylko z jakości wideo, ale też liczby ekranów, na jakich można korzystać z jednego konta. Więcej szczegółów z tym związanych znajdziecie w naszej wcześniejszej publikacji.

Warto wiedzieć, że cała sprawa nie dotyczy dzielenia się hasłem w ramach jednego gospodarstwa domowego, bo na to Netflix pozwala. Coraz więcej mówi się o tym, że problemem jest współdzielenie konta ze znajomymi, dalszą rodziną lub w ogóle pomiędzy przypadkowymi osobami.

Dlaczego? Oczywiście chodzi o pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że Netflix chciałby wprowadzić poważniejsze ograniczenia, ale jednocześnie nie zdenerwować przy tym zbyt wielu użytkowników obecnie szukających oszczędności. Wydaje się to dość trudnym zadaniem, bo w przypadku konieczności opłacania abonamentu samodzielnie część z nich może całkowicie zrezygnować z tego serwisu. Z drugiej strony pewnie będą i tacy, którzy zdecydują się na własne konto. Pytanie, które grono okazałoby się liczniejsze. Jak sądzicie?

Źródło: bgr

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Janisz
  22
  Netflix będzie robił działania pozorowane aby uspokoić udziałowców, świadom tego, że irytujące metody weryfikacji mogą wykurzyć nawet tych, którzy sami mają kilka odbiorników i konta nie dzielą, a ci, którzy dzielą ze znajomymi też za bardzo nie ucierpią - wystarczy zarejestrować konto na specjalnego mejla i zrobić przekierowania na współdzielących. Wg mnie ten serwis jest całkowicie nieopłacalny do użytku osobistego. Poza tym wypadło z niego masę treści które trafiły do konkurencji, a ja (i pewnie takich jak ja jest znacznie więcej) nie będę subskrybował pierdyliarda VODów.
  • avatar
   TicTac
   8
   Ja się jest samemu to się jest dyskryminowanym gorszą jakością. Dlatego jeśli chcesz jakość HD lub 4K to kupujesz większy pakiet i musisz szukać osób które będą partycypowały w kosztach. Niech dla pojedyńczych kont zrobią lepszą roździelczość i część problemu zniknie.
   • avatar
    baertus11
    4
    Wszystko zależy od zawartości. Jeśli będzie się usuwać starą zawartość bo jest niewygodna dla jakiś grup (pod płaszczykiem końca licencji) to tak na prawdę po co komu ocenzurowany dostęp?
    • avatar
     Euukaliptus
     3
     Amazon konto miesięczne 10 zł netflix 60zł jedno i drugie nie ma wsparcia na PC w UHD 4K czy encodowaniu sprzętowym.
     Amazona wziąłem na jeden miesiąc żeby obejrzeć nowy sezon wideo w 480p!! Żart nad żartami pobrałem z torrent ów w FHD i obejrzałem z napisami. Zapłaciłem żeby obejrzeć na nie legalu. sprawiedliwie. Netflix jest coraz droższy i nie opłaca się za nic w świecie brać pakietu za 60 zł dla samego siebie. Ile tych seriali człowiek też ogląda. Więc jak zabiorą taką możliwość to zrezygnuję z Netflixa na rzecz torrentów. Powrót do ery sprzed 2010... Do tej pory najlepszy stosunek ceny do jakości ma HBO GO na PC. Niska stosunkowo cena, dobrej jakości seriale i filmy (nie ilość a jakość Netflix!) Do tego niewyobrażalnie lepszej jakości wideo (FHD+ na PC ) nie to co Amazon
     • avatar
      obcypl
      2
      Prawa rynku się nie zmieniają od lat i zjawiska rynkowe również.
      Sukces Netflix'a spowodował, że dziś każdy producent treści ma, lub będzie miał platformę VOD. Boom jak każdy inny w dotcomach. Jak słusznie zauważyło tu kilka osób płacenie za kilka a czasem i więcej platform nie jest opłacalne, więc siłą rzeczy prędzej czy później odbiorcy zaczną preferować tą czy inną platformę VOD. Obstawiam 5-7 lat i zaczną się łączenia, przejęcia itp. a za ok. 10 lat na rynku pozostanie 3-5 silnych platform z szerokim wachlarzem treści.
      Póki co niestety musimy przebrnąć przez hype na VOD po stronie inwestorów.
      • avatar
       x7nofate3
       1
       W netflixie jest dobrze z tym że są materiały w dolby Vision i dolby Atmos
       • avatar
        Noritsu
        1
        Pełną jakość uzyskacie tylko w dedykowanych aplikacjach. Przez przeglądarkę wersja okrojona.
        • avatar
         franiux
         1
         Kupcie sobie w Turcji za ~3,50€ za max pakiet i nie ma sensu się z kimś dzielić. Też cebula, ale skoro Netflix tego nie blokuje to im to pasuje.
         • avatar
          mic_dys
          0
          Jak mnie Netfilx zacznie dusić restrykcjami, to i tak nie zarobi. To co chciałem oglądać, mam już właściwie obejrzane. Jak będzie drożej, to zrezygnuję z subskrypcji na pół roku, albo dłużej, a potem włączę ją sobie na miesiąc planując sobie filmowy 30 dni i znowu zrezygnuję. Netffilx zarobi wtedy znacznie mniej, niż zarabia dzisiaj. Gdyby nie żona, oglądająca dużo więcej niż ja, to już bym dawny się wypisał, ale ona też już ma obejrzane co ważne, a nowych ciekawych rzeczy pojawia się na tyle mało, że nie czyni to wielkiej różnicy, jeśli zrezygnuję.
          • avatar
           WolffWeber
           -1
           Najwyższy plan Netflix jest droższy od HBO+Prime+AppleTV razem wziętych więc mogą się zdziwić.
           • avatar
            DariosBitcoin
            -5
            Mi to wisi medzy nogami bo wola torrentuchy!
            • avatar
             primo1988
             0
             Jeżeli chodzi o pieniądze to niech nie kombinują, bo wielu ludzi zrezygnuje po prostu z Netflixa.
             • avatar
              chotnik2
              0
              A czy to nie szef Netflixa zarzekał się jakiś czas temu, że im nie przeszkadza dzielenie się kontami, bo przecież jest limit urządzeń i w ogóle są tacy prokonsumerscy?
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               głupie pytanie. czy współdzielenie konta jest legalne? zdaje się że regulamin określa tu ścisłe zasady, tj. jedno gospodarstwo domowe, i koniec.

               ale niech się zabiera. niech przegoni ludzi :) ja na netflixa mam alergię. nic od nich nie brałem, nic nie płaciłem, nic nie chcę.