Karty graficzne

Tak się robi integry! Radeon 660M potrafi udźwignąć God of War w FullHD!

przeczytasz w 1 min.

AMD już nie raz pokazało, że potrafi zrobić dobre zintegrowane karty graficzne. Przeniesienie architektury RDNA2 do nowych APU tylko może utwierdzić nas w tym przekonaniu.

Ryzen 6000

Gigant z Santa Clara na początku roku zaprezentował mobilne procesory Ryzen z serii 6000, zasilane przez karty graficzne z architektury RDNA2. Wykorzystanie technologii, którą bardzo dobrze znamy z desktopowych kart graficznych z serii RX 6000, pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł APU. Efektem tego stała się możliwość odpalania gier AAA w rozdzielczości 1080p. Oczywiście w celu osiągnięcia minimalnej płynności (czyli 30FPS), trzeba zgodzić się na pewne kompromisy.

God of War FSR 2.0

W serwisie YouTube, zespół TechEpiphany zaprezentował potencjał drzemiący w procesorze Ryzen 5 6600H. Testerzy chcąc uruchomić God of War, musieli sięgnąć po najnowsze rozwiązanie ze stajni czerwonych, czyli FSR 2.0. Stosując mix ustawień graficznych z przedziału „niskie”, „średnie” i „wysokie” oraz wybierając skalowanie obrazu w trybie „balanced”, Radeon 660M był w stanie zapewnić płynną rozgrywkę we wspomnianym wcześniej tytule. Z resztą zobaczcie to sami:

Czy uzyskany efekt jest imponujący? Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mamy tutaj do czynienia z procesorem graficznym o TDP na poziomie 15W to sądzę, iż możemy mówić o pewnym przeskoku technologicznym. Warto również pamiętać o tym, że TechEpiphany przetestował najsłabszą z nowych, zintegrowanych kart graficznych. Mówimy tutaj o GPU, które posiada tylko 6 bloków obliczeniowych, składających się z 384 procesorów strumieniowych i rdzeniem taktowanym na poziomie 1,9 GHz.

Jak myślicie, czy APU tego typu są w stanie wypchnąć z rynku karty graficzne pokroju RX 550, czy GT 1030? Dajcie znać, jakie jest Wasze zdanie!

Źródło: tom’s HARDWARE, TechEpiphany

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _Ciekawski_
  6
  "...czy APU tego typu są w stanie wypchnąć z rynku karty graficzne pokroju RX 550, czy GT 1030?"
  RX 550 na pewno, bo to przestarzałe GPU z niskiego segmentu, ale jego współczesnego następcy, czyli 6500XT już nie.
  • avatar
   Viperus
   0
   wszystko dzięki DDR5, kolejne generacje APU z DDR5 będą jedynie delikatnie szybsze
   • avatar
    Agencja
    0
    Ustawienia LOW Jak na PlayStation
    • avatar
     ElFi_
     0
     Zobaczycie ceny i odechce się Wam tych integr.
     • avatar
      pablo11
      -2
      GPU w tym APU jest na poziomie albo nawet poniżej poziomu 8,5 letniego APU w PS4 Slim(mówię tutaj o wydajności bezwzględnej, bez uwzględniania tego, że ta gra jest na PS4 i raczej chodzi tam lepiej)... Jedyne czym się wyróżnia, to dość niski pobór mocy. Bo z CPU 15Watów w 6600U, to całkiem dobry wynik. Tylko w tym teście używali 6600H, który ma już 45Watów.
      • avatar
       JanikSzopen
       -8
       Oto jestem ja. Jan Szopen światowej sławy ekspert i autorytet rynku kryptowalut, nazywany tez królem kryptowalut.
       Chce się podzielić z tobą bardzo złymi wiadomościami. Otóż nadchodzi potężny kryzys gospodarczy w historii świata! Totalna recesja która doprowadzi do bankructw 80% światowych firm!!! Miliardy starca prace!!! Miliard ludzi będzie pracowac za polowe wynagrodzenia, kolejny miliard będzie musiało pracowac tylko za jedzenie i dach nad głowa a kolejny miliard niestety umrze!!!
       Ale jest coś co ochroni każdego od tej katastrofy! Kryptowaluty!! Ten kto będzie miał kryptowaluty w portfelu nie tylko przetrwa ale będzie żył jak krol podczas gdy inni będą wiązać koniec z końcem i pracowac za psie poeniadze!!
       Jeśli nie chcesz czekac na ten smutny los to zacznie działać już teraz. Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz na start az 25$ w cro!!!
       Uratuj siebie i pomimo kryzysu żyj jak król!! Potężna posiadłośc z wieloma basenami, najnowsze elektryczne Tesle, obracaj soe w świece śmietanki towarzyskiej, jeździej po całym swiecie i zaliczaj piękne kobiety!!!!
       Ja to wszystko mam dzięki kryptowalutom i ty tez będziesz to miał!!!!
       Oto mój kot!
       jjey2xxs9c