Klawiatury

Graj na klawie jak na padzie

przeczytasz w 1 min.

Choć nie ma to jak klawiatura i myszka, to pady mają swoje atuty, a jednym z tych niezaprzeczalnych jest olbrzymia swoboda przy poruszaniu się postaci w grach. Razer Huntsman V2 Analog to klawiatura, która jest w stanie zaoferować to samo.

Razer Huntsman V2 Analog. Klawiatura analogowa

Drążki analogowe w padach można przechylić bardziej lub mniej i znajduje to odwzorowanie na ekranie. Klawisze na klawiaturze zaś albo są, albo nie są wciśnięte i na tym koniec. Ale nie w przypadku modelu Razer Huntsman V2 Analog. Tak jak sama nazwa wskazuje, ma on przełączniki analogowe, dzięki którym to, jak mocno wciskasz dany klawisz, naprawdę ma znaczenie. W ten sposób Amerykanie eliminują ograniczenia, które aż za dobrze znają miłośnicy gier sportowych, wyścigowych czy zręcznościowych. 

Razer Huntsman V2 Analog wygląd

Analogowe przełączniki Razera mają jednak więcej atutów. Dzięki technologii optycznej zapewniają superszybkie przesyłanie sygnału. Oferują też regulowany punkt aktywacji (w zakresie od 1,5 do 3,6 mm), a nawet umożliwiają ustawienie aktywacji dwustopniowej: wówczas na jednym etapie wciskania klawisza może być wywoływana jedna akcja, a na kolejnym – inna. Wisienką na torcie jest bardzo długa żywotność na poziomie 100 milionów wciśnięć

Huntsman w wersji udoskonalonej, ale z poszanowaniem oryginału

Został wzbogacony o te przełączniki, ale poza tym to wciąż stary dobry Huntsman. Nowy model zachował kształt poprzednika i wciąż ma też klawisze multimedialne z cyfrowym pokrętłem. Aluminiowa konstrukcja, wytrzymałe nakładki, podświetlenie Chroma RGB, N-key rollover, anti-ghosting, przewód w oplocie, możliwość nagrywania makr w locie, hybrydowa pamięć i pluszowa podpórka pod nadgarstki dopełniają całości, a równocześnie uzasadniają niemałą cenę: 270 euro bez centa. Premiera na dniach.

Źródło: Razer, Kool Things, informacja własna

Czytaj dalej o akcesoriach Razer

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Erikson83
  1
  Ta na klawie jak na padzie...co za kretynizm !!!
  • avatar
   Blejd
   0
   Mogli się wysilić i dać jakieś wifi bezprzewodowe i dołączany kabel przy takiej cenie , jednak wole klawy od lg.
   • avatar
    Wasek
    0
    Nareszcie ktoś to wprowadził! Akurat używam Huntsman Elite i miło byłoby się przesiąść na coś takiego.
    • avatar
     EgzoPro
     0
     Ciekawe jak z API do tych funkcjonalności, gdyż bez wsparcia programistów w swoich aplikacjach raczej będzie to tylko ciekawostka z kilkoma ustawieniami w aplikacji Razera. Tak jak jest to obecnie z myszkami które posiadają wiele przycisków ale jedynie pod co można je wykorzystać to do mapowania innych przycisków (gdzie np. w VSCode który wszystkie skróty ma zajęte jest raczej mało użyteczne), a np. nie ma wspólnego API które dodałoby dodatkowych 20 przycisków które można by wykorzystać np. w tworzonych aplikacjach i byłoby standardem wśród producentów.
     • avatar
      pawluto
      0
      Pad to pad i nic go nie zastąpi , tak samo jak do FPS najlepsza jest dobra myszka i kalwiatura i żaden pad tego nie pobije...
      • avatar
       Ahura
       0
       tiaaaaaaaaaaaaa