Audio

Dobry soundbar do peceta? Sprawdź Razer Leviathan V2 X

przeczytasz w 2 min.

Razer Leviathan V2 X to nieduży, ale całkiem nieźle wyposażony soundbar do PC. Kierowany jest głównie do graczy, ale w innych zastosowaniach też powinien dać radę.

Razer Leviathan V2 X to gamingowy soundbar do PC. Co ma do zaoferowania?

Soundbary kojarzą się przede wszystkim z dodatkowymi głośnikami do telewizora. Jest to całkowicie naturalne skojarzenie, szczególnie biorąc pod uwagę rozmiar większości z nich. Od czasu do czasu na rynku pojawiają się jednak także mniejsze konstrukcje, z których bez problemu można skorzystać w innym środowisku. Przykładowo Razer Leviathan V2 X doskonale czuje się na biurku – jako część zestawu komputerowego. 

Razer Leviathan V2 X to gamingowy soundbar do PC, który pomimo niewielkich gabarytów (wszak ma zaledwie 40 centymetrów) zapewniać ma „potężne, wciągające wrażenia dźwiękowe”, jak przekonuje producent w podesłanej notce prasowej. Robi to, wykorzystując dwa pełnozakresowe przetworniki i – dla mocniejszego basu – dwa pasywne radiatory. W specyfikacji odnajdujemy jeszcze informację o maksymalnej głośności na poziomie 90 dB

Razer Leviathan V2 X wnętrze

W przypadku tego nowego Leviathana nie ma mowy o plątaninie kabli, ponieważ zarówno energia, jak i dźwięk przesyłane są za pośrednictwem jednego przewodu USB typu C. Okazuje się to wystarczające nawet do tego, by soundbar oświetlał blat przed sobą LED-owymi diodami. Urządzenie jest kompatybilne z systemem Chroma RGB i może pochwalić się aż 14 strefami świecenia. 

Pełnię możliwości odkryjesz z telefonem. A ile kosztuje Razer Leviathan V2 X?

Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia telefonu do głośnika – poprzez Bluetooth 5.0. Z aplikacji warto też skorzystać, aby spersonalizować urządzenie – w ten sposób nie tylko wybierzmy efekty oświetlenia, ale też na przykład zmodyfikujemy brzmienie, korzystając z equalizera. 

Razer Leviathan V2 X zestaw

Europejska premiera soundbara Razer Leviathan V2 X została zaplanowana na końcówkę bieżącego roku. Sugerowana cena detaliczna wynosi natomiast 119,99 euro. Spodziewamy się więc, że w Polsce przyjdzie nam zapłacić za to urządzenie około 700 złotych. 

Źródło: Razer

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  7
  Jakoś trudno mi uwierzyć żeby 2 głośniki umiejscowione blisko siebie i pasywny bas zapewniły coś więcej jak przeciętne stereo.
  • avatar
   KMN123
   2
   Osobiście wybrałbym soundbar od TV (np. któryś ze starczych modeli Samsunga 2.1): wejście optyczne i hdmi, BT w standardzie (ale tylko podstawowy... SBC), więcej przetworników. Przy obecnych wymiarach monitorów (>32") można każdy taki soundbar (za podobne pieniądze co Razer Leviathan V2 X) wkomponować bez problemów na biurku.
   • avatar
    holdmybeerandwatch
    -1
    700 zeta za dźwięk jak z głośników monitora, opłacalne. Fizyki i akustyki nie oszuka się.
    • avatar
     stanczyk
     -2
     Jak ktoś ma mało miejsca i monitor z odpowiednio dopasowaną nóżką - może być ok.