Gry komputerowe

Wydajność Red Dead Redemption 2 w górę o nawet 45%? Tak, ale dla wybranych

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacja Blood Money wprowadza do Red Dead Redemption 2 oraz Red Dead Online sporo nowości. Jak się okazuje, na PC można liczyć również na znaczącą poprawę wydajności.

DLSS poprawia wydajność Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online o nawet 45%

Nie będziecie zaskoczeni jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia z branży gier, a tym bardziej jeśli posiadacie w swojej kolekcji Red Dead Redemption 2 czy Red Dead Online. Także na naszym łamach pisaliśmy, iż częścią aktualizacji Blood Money jest wprowadzenie obsługi technologii DLSS firmy NVIDIA. Spora część bawiących się przy wymienionych tytułach na PC liczyła tutaj na zauważalne korzyści i wygląda na to, że zawiedzionych nie będzie.

Gracze posiadający konfiguracje z kartami graficznymi GeForce RTX mogą spodziewać się wzrostu wydajności o nawet 45%, a odzyskane zasoby wykorzystać np. do aktywowania wcześniej zbyt obciążających opcji. To oczywiście najwyższy wynik, dokładne rezultaty zależą od sprzętu i ustawień.

NVIDIA chwali się tutaj, iż technologia DLSS pozwala cieszyć się posiadaczom wszystkich modeli GeForce RTX światem Red Dead Redemption 2 w rozdzielczości 1920x1080 pikseli i na maksymalnych ustawieniach przy ponad 60 klatkach na sekundę. W rozdzielczości 2560x1440 pikseli ponad 60 klatek na sekundę można uzyskać na kartach GeForce RTX 3060 Ti i lepszych, a w rozdzielczości 3840x2160 pikseli na GeForce RTX 3070 w górę.

Red Dead Redemption 2 z NVIDIA DLSS

Blood Money to nie tylko kwestie techniczne

Jak widać, DLSS okazuje się tutaj istotne, ale nie dotyczy wszystkich. W przeciwieństwie do innych nowości, jakie wprowadza do aktualizacja Blood Money. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to urozmaicać będą ją przede wszystkim nowe zadania - Przestępstwa i Okazje z fabularnym tłem, ale pojawia się też sporo dodatkowych przedmiotów.

Spędzacie jeszcze czas przy Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online? A może zdecydujecie się na to właśnie teraz, po pojawieniu się omawianej aktualizacji?

Źródło: NVIDIA

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  9
  NA RDR2 i Wieśka czas jest zawsze. Niech jeszcze Redzi wypuszczą W3 pod RTX i zimą będzie można długie wieczory siedzieć przy kominku, tzn piecyku z RTXem
  • avatar
   dzejsonista
   2
   Ucięte ustawienia graficzne to i fps więcej. Nie wiem czym się tu zachwycać.
   Spadek obrazu widać na zadrzewieniu
   • avatar
    Wenezo
    0
    Piękne wykresy prawie 50% przyrostu wydajności 2060 wygląda tak marniutko:D
    • avatar
     Faflucy
     -7
     Tytuł jak zwykle z dupy. Wy macie tam jakiś konkurs na najgłupszy tytuł?
     • avatar
      bIeblebleble
      -7
      Głubszego tytuł się nie da chyba wymyślić.
      • avatar
       Ahura
       0
       No i spoko
       • avatar
        hovzi
        0
        Szkoda, że karty jeszcze w zawyżonych cenach. Niby powoli spada więc zobaczymy może będzie okazja sobie przetestować.
        • avatar
         szymcio30
         0
         Niestety DLSS w RDR2 jest najgorzej zaimplementowany od czasów wersji 1.0. Powyżej trybu jakość już jest zauważalny aliasing, ale to jeszcze do przeżycia gorzej ze wzrostem wydajności. Na rtx 3080 w 4K DLSS jakość zanotowałem max 11 fps więcej to strasznie slaby wynik.