• benchmark.pl
 • Gry
 • Rockstar Games i Black Lives Matter. Tymczasowo nie pogramy w GTA Online i Red Dead Online
Gry

Rockstar Games i Black Lives Matter. Tymczasowo nie pogramy w GTA Online i Red Dead Online

przeczytasz w 1 min.

Zamieszki w USA to obecnie chyba najgorętszy temat na całym świecie. Skutki okazują się bolesne i to, co trudno było przewidzieć, także dla graczy. Tym razem na skrajne opinie naraża się Rockstar Games.

Serwery GTA Online i Red Dead Online tymczasowo wyłączone

Nie brakuje opinii, iż Rockstar Games to jeden z najbardziej cenionych producentów gier. Ma w swoim dorobku kilka ogromnych hitów, do których należy zaliczyć także Grand Theft Auto VRed Dead Redemption 2 oraz dedykowane im moduły sieciowe, odpowiednio GTA Online i Red Dead Online. Jeśli się przy nich bawicie, to dziś wieczorem nie planujecie dłuższego maratonu.

Decyzją Rockstar Games serwery GTA Online i Red Dead Online zostaną tymczasowo wyłączone. Zabawa nie będzie możliwa dziś, w godzinach 20:00 - 22:00 polskiego czasu.

Rockstar Games dołącza do popierających Black Lives Matter

Decyzja została bardzo jasno uzasadniona. Rockstar Games dołącza do popierających Black Lives Matter, a wymyślona akcja ma być sposobem producenta na uhonorowanie śmierci George'a Floyda, o której słyszał już chyba każdy.

Zdania co do pomysłu Rockstar Games są bardzo podzielone. Nie brakuje komentarzy popierających producenta, ale pojawia się też wiele ironicznych lub mocno krytycznych. Jakie jest Wasze zdanie?

Źródło: @RockstarGames

Warto zobaczyć również:

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  33
  Jak ludzie chcą sobie minutę ciszy robić, to zrobią, czemu im to wymuszać?
  • avatar
   ezop01
   25
   i to jest skandal dopiero.dosc mam indoktrynacji w tv,prasie i internecie.jeszcze wciskaja ideologie do swiata gier.
   • avatar
    carbo888
    23
    Czekam aż jakiś bank wyłączy serwery, albo elektrownia wyłączy prąd.
    • avatar
     emilstw
     21
     Czarno to widzę xD
     • avatar
      Ciekawski_
      18
      W sumie pasuje GTA to gry o gangsterach, a BLM to organizacja rasistowska aktualnie wspierana przez antifę i gangi.
      Ale tak naprawdę nie ma się z czego śmiać. Lewaki wchodzą z butami w życie zwykłych obywateli. Rockstar ukarze miliony graczy za winy jakiegoś policjanta. Ludzie naprawdę nie dostrzegają absurdu tej sytuacji?
      Swoja drogą okazało się, że ten zmarły George Floyd i policjant który doprowadził do jego śmierci znali się. Obaj pracowali w klubie nocnym.
      Cała sprawa coraz bardziej śmierdzi. Floyd to kawał chłopa. Ponad dwu metrowy ochroniarz. Dopuścił się posługiwania sfałszowanym czekiem, co w USA jest bardzo poważnym przestępstwem. Podczas interwencji stawiał opór i 4 policjantów miało problem z obezwładnieniem tego osiłka. W końcu policjant skutego Floyda dociskał kolanem do ziemi w okolicach szyi. Jak się okazało przekroczył zasady użycia środków przymusu bezpośredniego, co w efekcie doprowadziło do śmierci zatrzymanego.
      Wszyscy oglądają tylko filmik z końcowego etapu tej akcji, jak zatrzymany jest już spokojny bo został obezwładniony. Całe zajście nie jest tak jednoznaczne jak się wydaje na 1 rzut oka.
      • avatar
       kabanosek
       13
       #all lives matters
       • avatar
        KoleC
        7
        Wystarczy, że niektórzy już myślenie wyłączyli...
        • avatar
         pandrzej
         6
         Gdyby to był piątek to mogli by napisać: Black friday :D
         • avatar
          szymcio30
          5
          Co do akcji Black Lives Matter to z całym szacunkiem tego co się stało czyje życie jest ważniejsze?. W gronie zatrzymujących George'a Floyda był też czarnoskóry funkcjonariusz i nikt o tym nie wspomina.Jak czarny zabija białych jest ok, a odwrotnie to już burza na cały Świat?
          • avatar
           Preston2009
           3
           I niektórzy się dziwią, że nie mam konta Steam. Wolę gry bez drm i mające możliwość gry bez internetu.
           • avatar
            lynx_77
            3
            Czarne chmury zawisły nad gajmingiem ;)
            • avatar
             Komar_2
             2
             Dzięki promocji w EGS gram sobie spokojnie na moim nowym koncie, zupełnie nową postacią a tu nagle "brak połączenia z serwerami" "Jak wyjdziesz wszystko co nie zapisane będzie utracone" itd. Ciekawe czy wszystko co zrobiłem w tym czasie przepadnie.

             cyt.
             "Fred - byłeś kiedyś w Stanach?
             Bolec - nie!
             Fred - no właśnie, a ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo. Wiesz skąd przyjechali czar** do Ameryki?
             Bolec - Z afryki.
             Fred - No właśnie! Handlarze niewolników przywieźli ich z afryki. A myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w afryce i złapać w siatkę silnego, zdrowego mur**** i wywieźć do za ocean?
             Bolec - Chyba nie.
             Fred - No jasne, że nie! Udało im się to zrobić ponieważ wywozili tylko takich co albo nie potrafili sp*** przed siatką, albo byli największymi głąbami z plemienia i wódz sprzedawał ich za paczkę fajek bo i tak nie miał by z nich pożytku. I ci wszyscy nieudacznicy pojechali do Ameryki, pożenili się, porobi dzieci. Świat poszedł do przodu, pojawiły się komputery, amf****, samoloty ale co z tego jeżeli ich serca pompują tą samą krew, są potomkami człowieka który na własnym podwórku dał się złapać w siatkę!
             Wiec nie uważam, że naszym chłopakom brakuje luzu, kapujesz?"

             Parę lat temu też była podobna sytuacja. Chyba w Detroit został zastrzelony i co? I nic to nie zmieniło. Wszyscy tam jadą w poszukiwaniu słynnego "America Dream" bo raperzy w teledyskach jeżdżą super furami, obwieszani łańcuchami, kasą itd. Niestety prawda jest inna większość obywateli klepie biedę.
             • avatar
              michael85
              2
              Debilizm. Dla upamiętnienia dokonań Floyda? Przestępstwa narkotykowe, napad z bronią w ręku na kobietę w ciąży w jej własnym domu. "White lives matter". Tego z TV się nie dowiecie: https://polskieradio24.pl/130/7010/Artykul/2192770,Republika-Poludniowej-Afryki-Dramat-bialych-farmerow?fbclid=IwAR0tfmGXo5Y0TkJNubH2qdcc_BeO0VZfn50y0zw_mV3xPRS9UUgleN9VJ1U
              • avatar
               Dexterr
               -3
               Pomarańczowy Trampek zaraz rozkaże im włączyć, ewentualnie wyśle wojsko :)
               • avatar
                Dragonik
                -4
                @kabanosek uważaj bo bana dostaniesz XD
                • avatar
                 deseczka
                 -7
                 Już mnie denerwuje reklamowanie się tą akcją, krzesło dla policjanta i następny może pomyśli dwa razy zanim bezpodstawnie użyje buta.
                 • avatar
                  kkastr
                  -11
                  Wystarczyło zlikwidować religię chrześcijańską i okazuje się, że zabobony się szerzą bez żadnych ograniczeń. Różne dogmaty i wierzenia są nie jakimś tam wymysłem, ale siedzą w naszych głowach i uwidaczniają się czasem np. w takich właśnie wydarzeniach.