Smartfony

Samsung wysłuchał użytkowników. Galaxy S24 dostał wybłaganą aktualizację

przeczytasz w 2 min.

Warto głośno mówić o wadach smartfonów, bo - jak widać na przykładzie Samsunga - producenci nie zawsze są głusi na krytykę.

Od dawien dawna smartfony Samsunga z wyświetlaczami AMOLED pozwalały na wybór profilu ekranu. Użytkownik mógł pozostać przy naturalnych barwach - zbliżonych do tego, co wyświetlają iPhone’y - lub włączyć tryb "żywy" i cieszyć się mocno podkręconymi kolorami. 

W przypadku serii Galaxy S24 Samsung postanowił drastycznie obniżyć saturację w trybie "żywym", przez co różnice między dwoma profilami były ledwie zauważalne. Samsung tłumaczył tę zmianę chęcią zapewnienia wiernie odwzorowanych barw niezależnie od ustawień, co jednak spotkało się z krytyką ze strony recenzentów i użytkowników. Sam także wytknąłem tę wadę w recenzji Galaxy S24

Całe zamieszczanie wszczęło dyskusję o wyższości trybu "naturalnego" nad "żywym", ale - w mojej ocenie - zupełnie nie chodzi o to, który profil barwowy jest lepszy. Chodzi o to, że niefajnie jest odbierać użytkownikom wybór, do którego byli przyzwyczajeni. Jeśli ktoś należy do grona osób, które nie obrabiają na telefonie zdjęć dla "Vogue’a", to idealnie odwzorowane barwy niekoniecznie muszą być dla niego priorytetem, prawda? 

Samsung Galaxy S24 dostał aktualizację, która wnosi bardziej rozbudowane ustawienia ekranu

Na europejskie egzemplarze Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra wpływa właśnie nowa wersja oprogramowania o oznaczeniu S92xBXXU1AXB5. Samsung dodał możliwość bardziej zauważalnego podbicia kolorów. 

Tryb "żywy" ma teraz trzystopniową regulację nasycenia. Dodając do tego tryb "naturalny", użytkownicy mają teraz do wyboru aż cztery różne profile barwowe. 

Ustawienia ekranu Galaxy S24Ustawienia ekranu Galaxy S24

Sprawdziłem nową funkcją na testowym egzemplarzu Galaxy S24 Ultra i potwierdzam, że tryb "żywy" cieszy oko jak dawniej. Można? Można. 

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przem0l
  2
  "Łaski bez", jakby ludzie czesciej glosowali portfelem to by samsung chetniej reagowal na prosby... dobre sobie - na kaprysy swoich klientow. Bo bez nich akcjonariusze zabiora swoja forse i puszcza akcje samsunga w toalecie. Tak pokrotce dziala gielda.
  • avatar
   PerfectDAY
   1
   Według mnie regulacja ekranu i jego kolorów powinna być standardowo dodana w Androidzie a nie w jakimś dodatkowym oprogramowaniu od producenta. Przecież to są podstawowe rzeczy.
   • avatar
    Olyapka
    0
    Dziwne, mam S24 Ultra, soft S928BXXU1AXB5, nie mam opcji jak na screenshocie.