Technologie i Firma

Samsung Knox to zabezpieczenia, którym (według Gartnera) można zaufać

przeczytasz w 1 min.

Gartner ocenił platformę Samsung Knox jako „silną” w 27 spośród 30 kategorii związanych z mobilnym bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo w firmie powinno być priorytetem, ale w dobie smartfonów (a przede wszystkim trendu BYOD, polegającego na wykorzystywaniu w pracy urządzeń prywatnych) trudno jest o nie zadbać. Aby to ułatwić, firma Samsung stworzyła i do dziś rozwija platformę Knox. A Gartner przekonuje, że można jej zaufać.

Firma Gartner postanowiła przyjrzeć się oferowanym przez różnych producentów rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa. Sprawdziła przede wszystkich ich skuteczność i funkcjonalność, ale też możliwości związane z zarządzaniem tymi zabezpieczeniami. Tak powstał raport Mobile OSs and Device Security: A Comparison of Platforms.

Samsung Knox

W raporcie tym zastosowano podział na 30 kategorii i Samsung pochwalił się, że jego platforma Knox w wersji 3.2 uzyskał notę „silna” w aż 27 spośród nich (i zarazem  – jako jedyna – została tak oceniona we wszystkich kategoriach dotyczących ochrony przedsiębiorstw). 

Południowokoreański producent zwrócił również uwagę na to, że jego Knox globalnie ma już więcej certyfikatów bezpieczeństwa niż jakiekolwiek inne mobilne rozwiązanie. Platforma ta tymczasem jest fabrycznie instalowana na urządzeniach przenośnych z logo Samsunga, chroniąc je przed włamaniami, złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami innego typu. 

„Samsung Knox pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia spokój zarówno właścicielom małych firm, jak i zarządzającym dużymi instytucjami rządowymi – zachwala producent. – Knox firmy Samsung to gwarancja bezpieczeństwa urządzenia, która zapewnia swobodę pracy i odtwarzania treści – jak chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz”.

Źródło: Samsung

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    DzikiWariat
    4
    "firma Samsung stworzyła i do dziś rozwija platformę Knox"

    A to nie jest tak że w 2011 Samsung kupił Knox'a (de facto wtedy jeszcze tylko system szyfrujący kontenery) i od tego czasu go ciągle rozwija?