Mobile

LG może zacząć sprzedawać iPhone'y

przeczytasz w 1 min.

Nie tak dawno LG oficjalnie ogłosiło zakończenie produkcji smartfonów. Który z producentów najbardziej na tym skorzysta? Możliwe, że Apple.

Niewykluczone, że LG będzie sprzedawać iPhone'y w swoich sklepach

Nie chodzi tu o to, iż LG było dla Apple poważnym konkurentem. W ostatnich latach, jeśli chodzi o rynek smartfonów, LG nie zagrażało już nikomu. Oficjalny komunikat o rezygnacji z produkcji i sprzedaży tego typu urządzeń mało kogo zaskoczył, zwłaszcza uwzględniając poprzedzające go przecieki. Obydwaj wymienieni producenci są podobno w trakcie rozmów o współpracy, która (jeśli do niej dojdzie) niektórych może zaskoczyć.

Koreańskie źródła donoszą, iż Apple chciałoby wykorzystać stacjonarne sklepy LG do sprzedaży swoich smartfonów. Póki co mowa o tamtejszym rynku i około 400 sklepach. LG nie mówi „nie”, ale zdaje się mieć pewne warunki.

Ewentualna współpraca LG i Apple wymaga jeszcze ustaleń

Jak konkretnie miałoby to wyglądać? Apple chciałoby udostępnienia części sklepów i utworzenia tam swoich stanowisk. Nie wiadomo jednak, czyi pracownicy będą je obsługiwać. Kwestią sporną jest przede wszystkim lista urządzeń, które Apple miałoby tam oferować. LG zgadza się na iPhone'y, iPady i smartwatche, ale nie jest nastawione równie optymistycznie co do komputerów i laptopów. To nie dziwi, bo akurat laptopy wciąż ma w swojej ofercie.

Możliwe, że wszystko zostanie ustalone jeszcze w tym lub najpóźniej w przyszłym miesiącu. O ile nieoficjalne informacje zostaną potwierdzone. Póki co LG zapytane o komentarz pokusiło się o krótki i jak to w takich sytuacjach bywa mało konkretny komentarz. Wedle rzecznika prasowego firmy nic jeszcze nie zostało postanowione i badane są wszystkie możliwe opcje. Z drugiej strony trudno odbierać to inaczej niż tak, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Będziecie zdziwieni jeśli dojdzie do omawianej współpracy?

Źródło: businesskorea

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  2
  Mam nadzieję, że to jest tylko plotka i to z tych prawie jak kiepski żart. Ekosystem ajpla nie pasuje mi do wizerunku LG, a uniwersalność LG do kultu ajpla.
  • avatar
   drfrank3nstein
   0
   Biorąc pod uwagę skąd jest LG to Apple tak łatwo go nie zje tak jak chociażby Beats. Zresztą czego by mogli chcieć od LG? Apple nie robi telewizorów, przynajmniej na razie.