Technologie i Firma

Aplikacja Tankuj24 pomoże wybrać najtańsze, ale też najlepsze paliwo

przeczytasz w 1 min.

Do tej pory aplikacja Tankuj24 lokalizowała stacje i porównywała oferowane ceny. Teraz dokłada do tego gwarancję jakości benzyny i oleju napędowego.

Tankowanie paliwa to codzienność milionów z nas. W trosce o stan naszych portfeli, ale też kondycję silników naszych samochodów, staramy się najczęściej wybierać najtańsze paliwo o najwyższej jakości. W swoim miejscu zamieszkania przeważnie orientujemy się, na którą stację powinniśmy się udać, ale podczas trasy? Tu z pomocą może przyjść aplikacja mobilna.

O Tankuj24 już pisaliśmy – jest to aplikacja, która pomaga zlokalizować najbliższe stacje benzynowe oraz porównać ceny paliw w okolicy (a przy okazji pozwala zapłacić za tankowanie za pomocą smartfona). Do tej pory brakowało jednak tego, by oprócz zestawiania cen przedstawiana była również jakość oferowanego paliwa. To się zmieni.

W tym miesiącu startuje bowiem wspólna akcja Tankuj24 i Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. W jej ramach eksperci sprawdzą jakość paliwa na różnych stacjach benzynowych. Przeanalizowane zostaną cechy benzyny (gęstość, prężność par, zawartość siarki i żywic obecnych oraz skład frakcyjny) oraz oleju napędowego (gęstość, temperatura zapłonu, zawartość siarki i zanieczyszczeń oraz skład frakcyjny).

„Współpraca z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji została podjęta w celu zapewnienia użytkownikom Tankuj24 najwyższej jakości paliw, które mogą zatankować na stacjach współpracujących z aplikacją. Jakość paliwa [PIMOT] sprawdza za pomocą specjalistycznego pojazdu badawczego, który pobiera próbki paliwa, wstępnie analizuje je na miejscu, a następnie zabiera do laboratorium do szczegółowej analizy” – mówią autorzy aplikacji i przedstawiają wideo:

Bez wątpienia jest to krok w bardzo dobrym kierunku. Gwarancja wysokiej jakości paliwa to właśnie to, czego najbardziej brakowało w aplikacji Tankuj24. Teraz jej autorom pozostało już tylko jedno ważne zadanie do wykonania: zwiększenie liczby współpracujących stacji benzynowych. Jeśli to zostanie wykonane, to aplikacja Tankuj24 (dostępna na Androida oraz na iOS) będzie kandydatką do listy pozycji obowiązkowych dla kierowców.

Źródło: Tankuj24, Energetyka24. Foto: Tankuj24

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kryspus
  6
  Przecież w tej aplikacji nie ma nawet 10% stacji paliw..
  • avatar
   Wasek
   2
   Fajna aplikacja dopóki ktoś sobie nie kupi w niej reklamy i po jakimś czasie będzie pokazywać tylko jedną firmę jako najlepsze paliwo.
   • avatar
    Kenjiro
    1
    Super sprawa, tylko trzeba badać te paliwa najrzadziej co kilka miesięcy, gdyż skład paliwa może się zmienić przy każdej dostawie, a już kompletnie się zmienia w sezonie zimowym.
    Poza tym nie widzę na powyższej liście badania temperatury mętnienia oleju i i blokady filtra, a to jest krytyczne w niższych temperaturach - oczywiście dla oleju napędowego.
    • avatar
     misiek12_sdz
     1
     Stacje najbliżej mnie: 52, 66, 92, 99, 156km... aha.
     • avatar
      Fiona
      0
      Kolejny śmieć zamulający telefon.

      Koledzy powyżej już napisali czemu.
      W swojej okolicy CPN-y wszystkie znamy, mamy swoje stacje gdzie tankujemy i gdzie tankują nasi znajomi. W podróży - jak powyżej jeden z kolegów przyciągnąć nas może cena i znajome logo na CPN.

      To dla kogo ta aplikacja jest dobra - dla autorów wyłącznie. (kasa, kasa i jeszcze raz kasa)

      I może dla coraz liczniejszej grupy ofiar polskiego sytemu edukacji z wyłączonym trwale myśleniem.
      Im można nawet wcisnąć aplikacje jak mają trafić do WC i wodopoju...

      No teraz możecie drogie ofiary minusować ;P
      • avatar
       mszark
       0
       Myślę, że jakie to auto by nie było, można dostrzec różnicę w pracy silnika, gdy się zatankuje gorsze paliwko. A jazda paru km dla prau groszy taniej nieopłacalna.