Samochody elektryczne

Toyota nie może sobie poradzić z odpadającymi kołami w bZ4X

przeczytasz w 2 min.

Jak wynika z listów wysłanych przez Toyotę - obecni właściciele i ci, którzy jeszcze czekają na dostawę nowego bZ4X mogą odsprzedać swój niesprawny samochód. Sprawa dotyczy problemu odpadających kół, który jest znany już od czerwca.

Odpadające koła w Toyocie bZ4X są zbyt dużym problemem dla producenta?

Jak informowaliśmy w czerwcu, debiut elektrycznej Toyoty bZ4X okazał się być sporym rozczarowaniem. Nie chodzi tutaj bynajmniej o samochód sam w sobie, który generalnie sprawia wrażenie bardzo konkurencyjnego, ale fabryczną usterkę, która mogła spowodować odpadnięcie kół podczas jazdy.

Z początku Toyota wezwała właścicieli wszystkich samochodów, które dotarły do klientów aby natychmiast zwrócili się do ASO. Dostawę pozostałych samochodów z kolei znacznie opóźniono. Tym razem producent podjął się poważniejszych kroków: Toyota może odkupić bZ4X od klienta lub zaoferować mu inną rekompensatę.

Propozycja odkupu samochodu przez producenta może świadczyć o tym, że Toyota nie do końca radzi sobie z naprawą usterki. A może to po prostu dobra wola?

Choć zdecydowana większość zamówionych bZ4X jeszcze nie dotarła do klientów, to wystąpieniem usterki ma być narażone ok. 2700 samochodów, a więc właściwie wszystkich wyprodukowanych do czerwca.

Nie wiemy, jak skomplikowana w naprawie jest usterka, przez którą od samochodu mogło odpaść koło. Można jednak się spodziewać, że skoro Toyota niektórym klientom oferuje odkup - jest to nieopłacalne, wyjątkowo trudne w naprawie lub w najlepszym wypadku świadczy o dobrej woli producenta.

Nawet 5000 dolarów rekompensaty dla klientów

Całkowity odkup samochodu Toyota proponuje w zależności od „ogólnego stanu samochodu oraz szczególnych okoliczności”. Klienci, którzy nabyli bZ4X w ramach finansowania mogą z kolei liczyć na rekompensatę w wysokości 5000 dolarów. Poza tym przedłużona zostanie gwarancja oraz darmowy czas ładowania w sieci EVgo.

Klienci, których samochody pozostają w naprawie są w o tyle trudnej sytuacji, że nie wiedzą jak długo bZ4X będzie jeszcze przebywać w serwisie. Toyota nie jest w stanie określić kiedy i jak usterka zostanie zażegnana. Niemniej, o kolejnych aktualnościach w kwestii odpadających kół w bZ4X będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: electrek.co

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  5000 dolarów czyli jakieś 10% ceny auta za usterkę, przez którą można stracić życie :D Tyle jest teraz ono warte dla korporacji ;)
  • avatar
   trollhunter
   0
   Toyota to już widzę idzie we francuską tradycję - najbardziej awaryjne auta. Mi przez rok naprawiali dwuletnia Corollę - wyjąca skrzynia biegów. Po każdej naprawie twierdzli, że to normalne, przed naprawiami też. W końcu na 3 naprawie, po roku przepychanek i nerwów w samochodzie cisza i tak już kolejna 2 lata. Czyli jednak nie było to normalne i tylko korpo chciało umyć ręce od odpowiedzialności bo więdzą, że skrzynie mają wadę.
   • avatar
    Artal
    0
    Taka sytuacja pewnie nie zadowala nabywców, ale odkup to zawsze jakaś opcja i to całkiem niezła. Moim zdaniem zachowali się oni całkiem fair.
    • avatar
     maximiusz
     0
     nieszczelna klima od nowości w mojej hybrydzie. W serwisie spychologia parę miesięcy. Listy do szefa Toyoty na Polskę pomogły i zrobione. Poziom toyota Chodzeń Warszawa dno. Serwisanci dwa razy próbowali zmienić mi żarówkę stopu i nie potrafili wsunąć lampy poprawnie. W końcu zrobiłem to sam i serwisuje też sam bo strach tam jeździć.
     Dostałem list od Toyoty z wezwaniem na aktualizację oprogramowania układu elektrycznego. Niestety pojechałem.
     Auto po zmianach straciło połowę doładowania elektrycznego (bardzo słaba dynamika) do tego akumulatory ciagle przeładowane. Centrala tym razem się na mnie wypięła...Będę pisał do Japonii. Toyota to nadal bardzo dobry samochód ale serwis i traktowanie klienta rozczarowuje.