RTV

UPC przejmuje Multimedia Polska za 3 mld zł

przeczytasz w 1 min.

Tym samym utworzony zostanie gigant usług telekomunikacyjno-telewizyjnych z zasięgiem ponad 4 milionów gospodarstw domowych w Polsce.

To jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku polskich usług telewizyjnych. Firma UPC Polska przejmuje Multimedia Polska, płacąc za to około 3 miliardów złotych.

Obecnie UPC to najpopularniejszych operator telewizji kablowej w naszym kraju. Z jego usług korzysta aż 1,4 miliona klientów. Multimedia Polska natomiast – z wynikiem ponad 830 tysięcy klientów – zajmuje miejsce trzecie.

Dołączenie klientów Multimedia Polska do UPC sprawić ma, że ten drugi operator jeszcze bardziej umocni swoją pozycję lidera. Oddali się również od drugiej Vectry, której baza liczy obecnie około 920 tysięcy użytkowników. Tym samym też na podium wskoczy Inea, dostarczająca telewizję ponad 200 tysiącom Polaków.

Dzięki nabyciu Multimedia Polska firma UPC ma być w stanie zaoferować jeszcze lepsze usługi klientom obu tych operatorów. – „Dzięki transakcji wzrośnie skala działalności UPC Polska, co pozwoli operatorowi skuteczniej konkurować na rynku oraz inwestować w rozwój i innowacje, które przyniosą korzyści polskim klientom i firmom”, czytamy w komunikacie prasowym.

Na finalizację umowy będzie jeszcze trzeba poczekać kilka miesięcy.

Źródło: Wirtualne Media, Money

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  14
  Dla odbiorców takie newsy to nic dobrego, mniejsza konkurencja, wyższe ceny.
  • avatar
   Satanski
   7
   Dzięki ich najnowszemu dekoderowi, po raz pierwszy od nastu lat mam ochotę zmienić operatora. Nie ja jeden zresztą. Złom wyjątkowy, głownie chyba za sprawą oprogramowania pisanego, jak podejrzewam, przez studentów zarządzania i marketingu ;-)
   • avatar
    topiq
    4
    Ech... A ja bym chciał mieć chociaż UPC, 250 Mb/s za 40 zł... u obecnego monopolisty bulę od kilku lat 70 zł za 60 Mb/s DL i 6 Mb/s UP i nic się nie zmienia, tylko awarie na porządku dziennym. Kablówka też szału nie robi. Za 55 zł max 20 programów HD. Cholerny monopolista nie dopuszcza nikogo do swoich bloków, bo właścicielem jest spółdzielnia. Próbowało już wejść kilku operatorów i nic z tego nie wyszło. A mieścina 50k ludzi...
    • avatar
     Fiona
     2
     Oj nie narzekajcie, najdroższy net w Polsce to mają w Łodzi - Toya - tam pewnie użytkownicy za 250 Mb/sek. za 40 zł to by po rękach całowali ;)
     Ba nawet za połowę tej prędkości w tej cenie......
     • avatar
      Hello
      0
      Niech wywalą cały zarząd tego Multi-ścierwa
      Firma która żeruje na niewiedzy czy nieuwadze (starszych słabo widzących głównie) klientów - dopisywała usługi na fakturach za co skazana została wyrokiem sądowym.

      http://wiadomosci.onet.pl/kraj/uokik-ukaral-multimedia-polska-za-oplaty-z-tytulu-niezamawianych-uslug/y49fd


      Ostatnio zatrudnili hieny chodzące po domach które podsuwały umowy na zmianę dostawcy energii i zerwanie z dotychczasowym = konieczność zapłaty ogromnych odszkodowań przez osoby które podpisały wcześniej inne umowy z karami za odstąpienie

      http://wp.tv/i,problem-z-rachunkami-za-prad,mid,1990719,cid,4051,klip.html


      Multimedia próbuje robić ludzi w h*** - wciskają 'ochronę komputera' jako 10zł+ w abonamencie, obowiązkowo przy każdym podpisaniu umowy i trzeba od razu zaznaczyć w biurze, osobiście! rezygnację inaczej będą skubać. Czy też 2x przyspieszenie w pewnych godzinach.
      Itp. a dopisują sobie bez twojego pozwolenia takie 'nowinki' do rachunku i wszystko przychodzi na fakturze za "0 zł" za 3 miesiące a potem - nie zrezygnowałeś to znaczy że chcesz - jedzie już za kasę...
      Robią sk***** z Multimedia starsze osoby co maczku na fakturze przeczytać nie potrafią na szaro.
      Osobiście chętnie bym szefostwo Multimedii za to do lasu wywiózł na przyjacielską rozgrywkę w baseballa... ]:->