Oprogramowanie

WhatsApp na PC wreszcie dojrzał. Czy aby nie trochę za późno?

przeczytasz w 1 min.

Po latach oczekiwań komputerowy WhatsApp wreszcie stał się w pełni funkcjonalny. Cóż – dzieje się to w momencie, w którym wiele osób kończy swoją przygodę z tym komunikatorem.

WhatsApp na komputery z obsługą rozmów wideo i głosowych

Nowy, kontrowersyjny regulamin WhatsAppa sprawił, że wiele osób odwróciło się od tego programu, na co nie narzekają raczej twórcy innych komunikatorów. Jeśli jednak ufasz zapewnieniom Facebooka, że nie należy obawiać się o swoją prywatność i nadal korzystasz z aplikacji z zieloną ikonką, to może cię zainteresować wiadomość, że w wersji przeznaczonej na pecety zyskała ona funkcjonalność, której od lat brakowało. 

WhatsApp obsługuje już rozmowy głosowe i wideo nie tylko na smartfonach i tabletach, ale też na komputerach. Konkretnie na maszynach z systemem Windows 10 (w wersji od 1903 wzwyż) oraz macOS (od 10.13). I – podobnie jak w przypadku mobilnej wersji – na pecetach również możemy liczyć na szyfrowanie end-to-end, eliminujące możliwość podsłuchania rozmowy. Oczywiście niezmiennie rozmowy są dostępne bez dodatkowych opłat

Wyczekiwana nowość, ale… 

Na razie rozmowy inne niż tekstowe są dostępne wyłącznie w trybie 1-1, ale przedstawiciele WhatsAppa zapewniają, że wkrótce dodana zostanie opcja grupowych konferencji głosowych i wideo. Świetnie, ale… 

Czy to wszystko nie jest wprowadzane trochę za późno. Wydaje się, że Facebook przespał odpowiedni moment – już nawet pomijając to, dlaczego te funkcje nie zostały wprowadzone od początku, to mieliśmy cały 2020 rok, w którym szukaliśmy komunikatorów wideo. I poznajdywaliśmy, więc WhatsApp z góry ma utrudnione zadanie (a do tego dochodzą – wspomniane we wstępie – kontrowersje związane z nowym regulaminem). 

Źródło: The Verge, Engadget, MSPowerUser, informacja własna

Czytaj dalej o komunikatorach: 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Erikson83
  7
  Z tego badziewia wszyscy rezygnują !!!! Bo to szpiegowskie ścierwo
  • avatar
   mikrofonkameragps
   3
   Ludzie rezygnują z tego masowo jest jakiś przebłysk i zaczynają interesować się prywatnośćią w internecie ostatnio kolega zgłosił się aby pomóc zainstalować linux i coś czuje że na tym się nie skończy by dopytuje o smartphona :)
   • avatar
    develoop
    1
    A kto jeszcze korzysta z tego szpiegowskiego gówna?
    • avatar
     polo n
     0
     jakoś nie widzę tej opcji rozmów video na Whats up na PC , tą aplikacje można ściągnać tylko z Microsoft Store ?
     • avatar
      awesome1337
      -3
      >kontrowersje związane z nowym regulaminem

      one nie maja żadnego wpływu na zwykłych prywatnych użytkowników wiec kontrowersja chyba wynika z nie znajomosci tematu i jakiejś paniki
      • avatar
       michael85
       0
       Korzystam bo potrzebuję na studiach - mamy grupy. Jak tylko skończę usuwam to g. Telegram i Signal mi wystarczą.
       • avatar
        piomiq
        0
        > WhatsApp na PC wreszcie dojrzał.

        Nie dojrzał, bo wciąż do pracy potrzebuje włączonej aplikacji na telefonie. Także nie jest niezależny.

        Nie oferuje konferencji jak Zoom. Jednocześnie można się połączyć tylko z jednym użytkownikiem. Zatem, gdzie tu to 'dojrzewanie'?
        Owszem będzie miał szyfrowanie E2E na desktopie, ale to wszystko.
        Druga sprawa, że w aplikacji zaczynają się pojawiać banery propagandowe, zachęcające użytkowników do pozostania z komunikatorem. Pisze o tym konkurencja:
        https://www.dobreprogramy.pl/WhatsApp-panicznie-probuje-zatrzymac-uzytkownikow-a-nowy-regulamin-coraz-blizej,News,113714.html