Internet

Coraz więcej osób wierzy, że to technologia 5G jest źródłem pandemii

przeczytasz w 2 min.

Fake newsy o aktualnej sytuacji na świecie po prostu nas zalewają. Mnóstwo osób masowo udostępnia informacje niesprawdzone, nie znając źródeł. Niestety, wypowiedzi ekspertów i oficjalne komunikaty powoli nie nadążają ze sprostowaniami.

Teorie spiskowe dotyczące koronawirusa mają się świetnie, a w tym momencie idealnie widać jak duży wpływ mają na zachowanie ludzi. Wystarczy, że ktoś napisze jakąś sensacyjną treść z chwytliwym tytułem, a informacja zaraz pojawi się w udostępnieniach na Twitterze czy Facebooku. Po chwili pojawią się filmy na YouTube oraz cała masa ostrzeżeń i porad. To wszystko dzieje się bardzo szybko, najprawdopodobniej cała afera rozkręci się na dobre, zanim ktoś pokusi się o sprawdzenie źródła.

Teraz o pandemię obwinia się 5G

W sieciach społecznościowych coraz częściej widać wzmianki o tym, że to sieć 5G jest odpowiedzialna za pandemię. Koronawirus rzekomo powstał w wyniku jej działania. Obrywa się przy okazji Chinom, które pod koniec zeszłego roku uruchomiły swoją sieć 5G, co miało przyczynić się do rozprzestrzenienia wirusa na cały świat.

Jednak nie ma żadnych dowodów na to, że 5G negatywnie wpływa na zdrowie. Przeprowadzone testy nigdy nie wykazały szkodliwości 5G, a wdrożona technologia nie spowodowała problemów zdrowotnych.

foliarz

Wojna (dez)informacyjna

Koronawirus powstały w wyniku działania 5G to tylko jeden z wielu fake newsów, które pojawiły się w ostatnich tygodniach. Inne wspominały o tym, że objawy COVID-19 obejmują nudności, wypadanie włosów, a nawet uszkodzenie szpiku kostnego. Co jest nieprawdą, ponieważ w rzeczywistości mamy do czynienia z gorączką, dusznościami oraz kaszlem. Wymyślono nawet, że to Bill Gates odpowiada za stworzenie nowego koronawirusa i jako jedyny ma na niego szczepionkę :)

Najstraszniejsze (i jednocześnie najsmutniejsze) jest to, że tak wiele osób bezrefleksyjnie ufa takim informacjom, ze strachem rozsyła je dalej, no i recepta na panikę gotowa.

Dlatego tak ważne jest, aby nie wierzyć we wszystko co się czyta w internecie i sprawdzać źródła, zanim się coś udostępni. W przypadku tak ważnych informacji, najlepiej opierać się na treściach z zaufanych stron, a fake newsy na portalach społecznościowych od razu zgłaszać.

To nie pierwszy raz, kiedy obrywa się 5G. Od dawna słychać o tym, jak bardzo 5G jest niebezpieczne i będzie powodować nowotwory albo smażyć ludziom mózgi. Naukowcy jednak podkreślają, że nie ma żadnych dowodów o przyczynianiu się tej technologii do powstawania chorób. 

Źródło: AndroidHeadlines, FullFact

Warto zobaczyć również:

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bialyikar
  7
  Ciekawe czy są jakieś prace na temat zależności postępu technologicznego i łatwości dostępu do informacji, a coraz większego ogłupienia społeczeństwa?
  • avatar
   raffal81
   6
   Ja wierzę że to kosmici a nie 5G ;]]]]]]]]
   • avatar
    Adrianwo
    1
    To wszystko wina Rena Zhengfeia, bo operatorzy są nieufni rozumom finansowym, i zamiast brać Ericssona i Nokię (opcjonalnie też i Samsunga), zaczynają od najgorszych i najtańszych chińskich bubli szpiegowskich.
    • avatar
     kalkulatorek
     0
     Ludzkość nie zmieniła się od czasów faraonów. Podobnie jak kapłani. Ci pierwsi uwierzą we wszystko, ci drudzy wierzą tylko w pieniądz....
     • avatar
      mufasa
      0
      normalka
      są ludzie,ludziska i taborety
      • avatar
       stalkerpl
       0
       Gdyby w Polsce przeprowadzono niezalezne badania i by wyszło że to jest szkodliwe wystarczy sypnąć trochę kasy i juz jest wszystko w porządku, przecież zarządcy tego kraju który określają sie rządem stoją na baczność przed ambasadorem usa, niemiec czy tez finlandi jedynie w obecności rosyjskiego ambasadora siedzą więc o czym tu mowa
       • avatar
        xxx.514
        -1
        Jakie społeczeństwo jest niewiarygodnie głupie i niewyedukowane... 5G to fala elektromagnetyczna, taka sama jak 4G, 3G, pozostałe fale telefonii komórkowej; ale! To także fale typowego radia jak RMF, Zet, TokFM; mało tego, nawet TVP, TVN czy Trwam w telewizorach to też fala elektromagnetyczna. O zgrozo! Przecież światło widzialne to także fala elektromagnetyczna! Co robić, najlepiej się zabić i nie być na okrągło dotykanym przez różne częstotliwości. A jedyne co tak naprawdę się liczy to powierzchnia absorbowania fal oraz ich moc w danym punkcie. A żeby się dowiedzieć pobieżnie o co w tym chodzi, wystarczy zwykła wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_elektromagnetyczne#Widmo_fal_elektromagnetycznych.
        • avatar
         pawluto
         -1
         Ciekawe że już w każdej rodzinie ktoś stracił bliską osobę która zachorowała na raka i jakoś nikt nie zadaje sobie pytania co jest przyczyną...
         Ciekawe jest też że za pomocą trzech telefonów gsm można ugotować jajko ale zapewne to jakiś cud a nie szkodliwe gsm...
         Dlaczego producenci telefonów nie zalecają długich rozmów telefonem zbliżonym do głowy i dlaczego tyle amerykanów zachorowało na raka mózgu...
         Nie, na pewno gsm...lte...5g ...nie jest szkodliwe...
         Dalej żyjcie w niepewności i zakłamaniu - Przecież od zdrowia ważniejsza jest prędkość internetu...Do czasu...
         • avatar
          altronix
          -2
          To rzady sa winne paniki a nie zwykli ludzie
          • avatar
           jarekrush
           -2
           5G nie, USA prawdopodobne.
           • avatar
            Torrentowy Pirat
            -4
            Zamiast szkodliwego na zdrowie promieniowania 5G, mogliby ulepszyć obecne 4G, albo posadzić więcej anten itd, żeby internet w szczycie tak nie zamulał. Nikt na telefonie nie ogląda treści 8k czy 4k, nie potrzebujemy 5G.
            • avatar
             Konto usunięte
             -14
             Rząd Belgii całkowicie wstrzymał infrastrukturę 5G! Tłumaczy że Belgowie to nie materiał którego zdrowie i życie można przehandlować za zyski. I dopóki nie zobaczą dowodów że technologia jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt, 5G jest zablokowane.

             salon24.pl/u/statystyk/952578,zakaz-sieci-5g-w-belgii
             brusselstimes.com/brussels/14753/radiation-concerns-halt-brussels-5g-for-now

             5G jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, u ptaków wywołuje panikę i zaburza funkcje motoryczne, wiele z nich umiera w skutek tego działania, giną na zawał albo otumanione i wystraszone uderzając o przeszkody. Mam narażać życie niewinnych zwierząt dla szybszego internetu?! Masowe morderstwa niewinnych istot w imię wygody? Przecież to skrajna podłość i faszyzm aby życiem niewinnych istot wycierać sobie buty!
             Myślicie że coś co jest tak inwazyjne dla życia zwierząt ma być bezpieczne dla ludzi? Serio nie trzeba doktoratu z fizyki czy biologii aby wyciągać oczywiste, logiczne wnioski. Nawet 3G jest do pewnego stopnia rakotwórcze:

             https://xebola.wordpress.com/2016/06/01/badanie-amerykanskiego-rzadu-potwierdza-rakotworczosc-telefonii-komorkowej/?fbclid=IwAR2vqtEbCetEEeRs-_v1kWrXXJKISWb7-AW5Zw33vh8TOnlQFHJOlMdobuI

             Nawet Apple zabezpiecza się i w umowie kupna iphone-a zawarli wpis mówiący że trzymanie telefonu bezpośrednio przy głowie jest rakotwórcze i że "oni ostrzegali" więc nie biorą za to odpowiedzialności, umywają ręce. 4G powoduje sporo nowotworów w okolicach nadajników, zaś 5G jest setki razy (!) silniejsze a stacji nadawczych ma być tysiące razy więcej z racji małego zasięgu. To są fakty. Ludzie obudźcie się, media głównego nurtu to przedłużenie interesu mafii, korporacji i skorumpowanych rządów, oderwijcie się od tej medialnej propagandy i zacznijcie myśleć samodzielnie.