Systemy operacyjne

Windows 10 przejdzie widoczną metamorfozę. Widoczną dla miliarda użytkowników

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
37 komentarzy Dyskutuj z nami

Microsoft nie ukrywa, a wręcz jasno mówi o tym, iż Windows 10 systematycznie się zmienia (oczywiście jego zdaniem na lepsze). Za jakiś czas może spotkać go spory powiew świeżości w kwestii wyglądu interfejsu.

Ponad miliard aktywnych urządzeń z systemem Windows 10

Kilka dni temu Microsoft pochwalił się, iż ponad miliard osób z więcej niż 200 państw zdecydowało się postawić na system Windows 10. Co za tym idzie, producent mógł ogłosić wreszcie, że Windows 10 kontroluje pracę ponad miliarda aktywnych urządzeń.

Czy jest to sukces? Raczej tak, ale wypada dodać, że jednocześnie wynik poniżej pierwotnych oczekiwań, wedle których wspomniana bariera miała być przekroczona w ciągu 2-3 lat od premiery. Trudno zarazem sądzić, że teraz na tym się skończy. Oficjalne zakończenie wsparcia dla Windows 7 może przełożyć się na większy przypływ użytkowników do Windows 10. Zapewne liczy na to sam producent.

Windows 10 przejdzie widoczną metamorfozę

Powyższa informacja może być dla części osób korzystających z Windows 10 bez znaczenia. Co innego krótki materiał wideo, jaki opublikował na jednym z portali społecznościowych Panos Panay. Chief Product Officer w firmie Microsoft, bo takie stanowisko obecnie piastuje, postanowił uchylić rąbka tajemnicy odnośnie zmian, jakie przejdzie Windows 10.

I trzeba przyznać, że będą one spore. Pisaliśmy o tym, że producent zdecydował się na zauważalną korektę ikon, ale tutaj możemy zobaczyć znacznie więcej. Zmiany dotkną bardzo istotnych elementów, takich jak Menu Start, Eksplorator plików czy menu kontekstowe. Wszystkie zdają się być zgodne ze stylem Fluent Design.

Co sądzicie o zaprezentowanych tu elementach, jak Wam się podobają?

Nie zanosi się na to, że zmiany zostaną wprowadzone szczególnie szybko. Niektóre źródła sugerują nawet, że dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Microsoft Device Partner Videos, panospanay

Warto zobaczyć również:

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jacekwr
  Rewolucja taka sama jak w prockach i kartach graficznych... Dobrze już było. Może za 10 lat Microsoft metodą ewolucji da nam znowu coś równie ładnego jak 7ka... Ale obawiam się raczej, że za 5 lat wyjdzie windows XX, który (żeby pokazać jaki to jest inny i och-ach-jakiż-nowoczesno-eko-$#@&@) zaprezentuje SuperDuperNeoModern Wazelina-Design. Kwadratowy i czarno biały. Żeby tak samo wyglądał na PC o mocy dzisiejszego superkomputera i na przestarzałym monochromatycznym czytniku ebooków.
  Qrczę, Microsoft, a może by tak przyznać się do błędu? I odszczekać? Dostalibyście z miejsca szacun +5.
  8
 • avatar
  Konto usunięte
  ŁaŁ. Można zmieniać tapety!!!. Używam od 5 lat i dopiero teraz to odkryłem
  6
 • avatar
  jacy4
  Tylko ja jakoś nie widze jakichś dużych zmian w tym "nowym" interfejsie? Jedynie jakieś zbędne rzeczy typu rozmiar i kolor kursora.
  6
 • avatar
  bleblebleble
  Mam lepszą propozycję niż ta szkarada Windows 10.

  https://www.betaarchive.com/wiki/images/5/52/Win7_Aero.png
  4
 • avatar
  madnessmilo
  Po ostatnich aktualizacjach są wieczne problemy z logowaniem się do konta ms. Ciekawe co spierdzielą tym razem :)
  3
 • avatar
  ff1-ff1
  dno-ikony niby ładniejsze ale pola pod nimi zajmują jeszcze więcej miejsca niz obecnie te placki. Będą zasłaniać połowę obszaru pulpitu!!! Rozumiem,że wprowadzone zmiany graficzne spowodują ,że przez kolejne dwa lata system będzie niestabilny (to w pakiecie ze zmianami) ? :)
  2
 • avatar
  Raag_
  I to uczucie kiedy oglądasz ten drugi filmik dwa razy, żeby posłuchać muzyki
  1
 • avatar
  xxx.514
  Miliard urządzeń... Największy bot-net na świecie :D A tak osobiście to lepsze wyglądy paska startu i interfejsu można było montować na starym XPku, a było ich sporo.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  po prostu to samo ścierwo w jeszcze ładniejszym papierku. to sądzę. mogliby wreszcie naprawić to co naprawdę jest uciążliwe, zwłaszcza zgodność ze starszymi aplikacjami które aż do windows8.1 działają bez problemu, za to w win10 nie da się odpalić. aktualizacje to kolejny koszmar.
  -1
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  Ja mam lepszą propozycję - Linux Ubuntu.
  -10
 • avatar
  HemaN
  MS bawi się w ikonki a problemy znane od Windowsa 95 dalej nierozwiązane. Po każdym uruchomieniu Windows trzeba ręcznie wejść na dysk sieciowy przez "Ten komputer", żeby go zainicjować i móc z niego korzystać. Kopia Windows nie działa na dyskach i lokalizacjach sieciowych, pomimo że w Windows 7 działała. I można by tak jeszcze długo wymieniać......
 • avatar
  Bywalec2
  Nie widzę tu jakiś dużych zmian. Niech dostosują menadżer zadań do trybu ciemnego i będzie ok.